Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Wydarzenia żałobne 13 - 19 kwietnia 2010 r.

dodano: 2010.04.26

13 kwietnia

O godz. 14:00 w Sejmie RP odbyło się żałobne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w którym uczestniczył Senator Zbigniew Cichoń. Zwołane zostało dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy w Smoleńsku. Na miejscach parlamentarzystów, którzy zginęli w tragicznym locie, położono wiązanki kwiatów. Posiedzenie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu, następnie zostały odczytane nazwiska wszystkich parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie.

O godz. 16:00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w intencji zmarłych parlamentarzystów sprawowana była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył JE ks. kard. Józef Glemp. Do archikatedry przybyli bliscy ofiar tragedii, w której zginęli prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską, parlamentarzyści, urzędnicy państwowi, dowódcy wojskowi i funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Po Mszy św. parlamentarzyści oddali ostatni hołd Panu Przezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i Pani Marii Kaczyńskiej w Pałacu Prezydenckim.

więcej

Katyń. Tragedia dawna i nowa

dodano: 2010.04.22

CENTRUM KULTURY DUCHOWEJ COMMUNIO CRUCIS
IM. ŚW. EDYTY STEIN

zaprasza w niedzielę 25 kwietnia 2010 r. o godz. 18.00
na spotkanie

KATYŃ. TRAGEDIA DAWNA I NOWA

W spotkaniu wezmą udział:
Adam Macedoński
Senator Zbigniew Cichoń

oraz Bogusława Stanowska-Cichoń

prowadzi o. Marian Zawada OCD

spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 17.00
Karmelitański Instytut Duchowości, ul. Rakowicka 18a, Kraków


Pogrzeb Zbigniewa Wassermanna

dodano: 2010.04.21

20 kwietnia 2010 r odbyły się uroczystośći pogrzebowe naszego Przyjaciela, tragicznie zmarłego posła Zbigniewa Wassermanna, który zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Uroczystości rozpoczęły się od odczytania decyzji o przyznaniu Mu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Mszy św. w Bazylice Mariackiej, która poprzedziła pogrzeb, przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. W świątyni zgromadziły się tysiące ludzi. Dla tych, którzy nie zmieścili się w środku, ustawiono ekran na zewnątrz. Trumna z ciałem Zmarłego została wystawiona na katafalku przed ołtarzem głównym Wita Stwosza.- Stajemy przed trumną posła i adwokata, męża i ojca rodziny, który od lat swoje siły i zdolności oddał dla ojczyzny, dla dobra wspólnego - powiedział metropolita krakowski.

Posła żegnała rodzina i przyjaciele. W pogrzebie uczestniczyli przedstawiciele władz Krakowa i Małopolski oraz parlamentarzyści. Udział wzięli m.in Beata Kempa, Andrzej Adamczyk, Andrzej Dera, Marek Kuchciński, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz, Paweł Kowal, Zbigniew Ziobro, Zbigniew Cichoń, Jerzy Fedorowicz, Jarosław Gowin, Ireneusz Raś, Stanisław Bisztyga.

W uroczystości uczestniczyli wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska, sekretarz Kolegium ds. Służb Specjalnych Jacek Cichocki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Zbigniew Wrona, Ewa i Włodzimierz Olewnikowie oraz dyrektor Radia Maryja ks. Tadeusz Rydzyk.

więcej

Zbigniew Wassermann - pożegnanie

dodano: 2010.04.19Dzisiaj (19.04) o godz. 16:00 do Bazyliki Mariackiej zostanie wprowadzona trumna ze zwłokami śp. posła Zbigniewa Wassermanna. Jak zapewnia proboszcz parafii ks. prałat Bronisław Fidelus, kościół będzie otwarty do późnych godzin wieczornych dla wszystkich, którzy chcą pożegnać się ze Zmarłym.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu jutrzejszym. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 12:00, w Bazylice Mariackiej. Pogrzeb odbędzie się ok. godz. 15:00 na cmentarzu parafialnym na Bielanach przy ul. Orlej w Krakowie.

Księga kondolencyjna znajduje się w biurze senatora Zbigniewa Cichonia na ul. Kasprowicza 22 w Krakowie. Można się wpisywać do niej w godzinach pracy biura tj. od 10.00 - 15.00

Tragiczna wiadomość o katastrofie

dodano: 2010.04.10

.

9 kwietnia 2010 r. senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką wyjechał z delegacją parlamentarzystów PiS-u warszawskim pociągiem wiozącym Rodziny Katyńskie i harcerzy na obchody uroczystości 70. Rocznicy mordu Katyńskiego dokonanego przez NKWD.

W godzinach rannych 10 kwietnia na Cmentarzu Katyńskim do uczestników tej pielgrzymki (ok. 500 osób) dotarła tragiczna wiadomość o katastrofie lotniczej rządowego samolotu. Napełniła ona wszystkich obecnych bólem po stracie:

Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego z Małżonką Marią Kaczyńską.

ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie - Ryszarda Kaczorowskiego,
Wicemarszałka Senatu - Krystyny Bochenek,
Wicemarszałków Sejmu - Krzysztofa Putry i Jerzego Szmajdzińskiego,

Senatorów - Janiny Fetlińskiej oraz Stanisława Zająca,

Posłów - Grażyny Gęsickiej, Przemysława Gosiewskiego, Leszka Deptuły, Grzegorza Dolniaka, Izabeli Jarugi-Nowackiej, Sebastiana Karpiniuka, Aleksandry Natalli-Świat, Macieja Płażyńskiego, Arkadiusza Rybickiego, Jolanty Szymanek-Deresz, Zbigniewa Wassermanna, Wiesława Wody, Edwarda Wojtasa,

oraz wiele znakomitości Państwa Polskiego.
więcej

Rekolekcje Wielkopostne

dodano: 2010.04.03W dniach 28 - 30 marca 2010 r. senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w rekolekcjach wielkopostnych dla prawników, które na zaproszenie ks. Prałata Jana Pasierbka krajowego duszpasterza prawników, wygłosił ks. Prof. Jan Machniak (UPJP II).

więcej

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

dodano: 2010.04.02

Niech zmartwychwstały Chrystus
obudzi to, co jeszcze uśpione,
ożywi to, co jeszcze martwe,
i niech światło Jego słowa
prowadzi nas przez życie
w radości i pokoju
życzy

Zbigniew Cichoń
Senator RP

Kraków, Wielkanoc A.D. 2010
Wykonanie CMS: Yellowteam.pl