Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Wizyta polskiej delegacji w Kanadzie

dodano: 2010.05.31W dniach od 1 do 9 maja 2010 r. senator Zbigniew Cichoń, wraz z przedstawicielami polskiego Parlamentu pod przewodnictwem marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, odbył wizytę w Kanadzie, podczas której spotykał się z tamtejszymi parlamentarzystami, przedstawicielami rządu, kanadyjską Polonią. Wizyta odbyła się na zaproszenie przewodniczącego kanadyjskiego Senatu Noela Kinselli.

więcej

Zaproszenie na spotkanie z poetką - s. Agnieszką Koteją

dodano: 2010.05.21CENTRUM KULTURY DUCHOWEJ

COMMUNIO CRUCIS

IM. ŚW. EDYTY STEIN

zaprasza w niedzielę 23 maja 2010 r. o godz. 18.00

na spotkanie z

s. Agnieszką Koteją
Albertynką

autorką tomików poetyckich:

Tworki pisze się z małej litery i
Szkiełka gaworzą ze Światłem

na temat:
Miłosierny kto
miłosierdzia dostąpił


spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 17.00
Karmelitański Instytut Duchowości
ul. Rakowicka 18 a
Kraków


Losy zbiornika wodnego Świnna Poręba

dodano: 2010.05.18


Wyświetl większą mapę

W poniedziałek 14 grudnia 2009 r. odbyło się spotkanie w Gminie Stryszów na temat szans wybudowania zbiornika wodnego w tych okolicach. W spotkaniu udział wzięli - wójt Gminy Stryszów Jan Wacławski, wójt Gminy Mucharz Wacław Wądolny, wójt  wójt Gminy Zembrzyce Józef Gąsiorek, wojewoda Kracik oraz parlamentarzyści.
więcej

Płacz i modlitwa - artykuł z Niedzieli Małopolskiej

dodano: 2010.05.14

10 kwietnia 2010 r. cały świat wstrzymał oddech. Polacy z niedowierzaniem wsłuchiwali się w komunikaty radiowe i telewizyjne o katastrofie samolotu z Prezydentem RP i jego Małżonką na pokładzie. W lesie katyńskim grupa parlamentarzystów i Rodzin Katyńskich oczekiwała na rządową delegację… Wśród nich byli, dobrze znani w Krakowie senator RP Zbigniew Cichoń wraz z małżonką, Bogusławą Stanowską-Cichoń. Czytelnikom „Niedzieli Małopolskiej” opowiedzieli o tych trudnych chwilach tworzących nową historię Polski…
więcej

"Katyń. Tragedia dawna i nowa" - o spotkaniu

dodano: 2010.05.12

W Centrum Duchowym Communio Crucis w Krakowie odbyło się spotkanie pt. "Katyń. Tragedia dawna i nowa". Spotkanie przebiegło pod znakiem tragedii narodowej, z powodu śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego z małżonką, sztabu generalnego Wojska Polskiego oraz wielu znakomitych ludzi życia publicznego. Adam Macedoński, jeden z założycieli KORu oraz Rodzin Katyńskich w Krakowie, przywołał wiele faktów dramatu sprzed 70 lat, a Bogusława Stanowska-Cichoń podzieliła się wspomnieniami z pamiętnego 10 kwietnia 2010 roku.
więcej

Sympozjum o św. Urszuli Ledóchowskiej

dodano: 2010.05.06W Krakowie w auli bł. Jakuba Strzemię przy klasztorze Ojców Franciszkanów odbyło się 24 kwietnia sympozjum poświęcone duchowości św. Urszuli Ledóchowskiej, zorganizowane przez Instytut Teologii Duchowości Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Zgrmadzenie Sióstr Urszulanek Serca Konającego oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Archidiecezji Krakowskiej.
więcej

Pogrzeb Pary Prezydenckej na Wawelu

dodano: 2010.05.04

Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w pogrzebie Pary Prezydenckiej na Wawelu. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 18 kwietnia 2010 r. w Krakowie. Rozpoczęła je Msza Św., która odbyła się w Bazylice Mariackiej. Następnie kondukt pogrzebowy wyruszył w kierunku wzgórza wawelskiego.

więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl