Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Spotkanie w Naczelnej Prokuraturze Wojskowej w Warszawie

dodano: 2010.07.29

Senator Zbigniew Cichoń, 28 lipca 2010 r., jako pełnomocnik rodziny śp. Stanisława Zająca, uczestniczył w spotkaniu informacyjnym Naczelnej Prokuratury Wojskowej w Warszawie, dotyczącego prowadzonego śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem. Podczas spotkania przedstawiciele rodzin usłyszeli m.in., że badanie paliwa Tupolewa nie wykazało nic niepokojącego, a opinie ekspertów obaliły tezę o sztucznym wywołaniu mgły oraz wykluczyły obecność środków wybuchowych i trujących na próbkach i rzeczach osobistych ofiar. Poinformowano ich też o tym, że próbki do badań genetycznych ofiar zostały pobrane podwójnie - jedne otrzymali rosyjscy specjaliści, drugie - polscy.
więcej

Otwarcie nowego Biura Senatorsko-Poselskiego w Skale

dodano: 2010.07.28Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w otwarciu nowego Biura Senatorsko-Poselskiego w Skale, które odbyło się w poniedziałek 26 lipca 2010 r. Uroczystość rozpoczęła Msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Po Mszy dokonano uroczystego otwarcia Biura, w którym obok Senatora Zbigniewa Cichonia będą pełnić dyżury posłowie: Monika Ryniak, Andrzej Adamczyk, Paweł Owczarski oraz prof. Ryszard Terlecki.
więcej

14 lipca Święto Francji w Ambasadzie Francuskiej w Warszawie

dodano: 2010.07.26Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w spotkaniu z okazji obchodów narodowego święta Francji 14 lipca, które odbyło się w Ambasadzie Francuskiej w Warszawie. Podczas spotkania dało się odczuć wspaniałą francuską atmosferę. Gospodarzem uroczystości był ambasador Francji François Barry Delongchamps.
więcej

Nasz Dziennik: Sprawa ograniczonego dostępu do akt śledztwa dotyczącego katastrofy Tu-154M

dodano: 2010.07.22

Rodziny ofiar powinny mieć nieskrępowany dostęp do akt śledztwa - powiedział w rozmowie z Naszym Dziennikiem senator Zbigniew Cichoń - Zamierzam złożyć w prokuraturze wniosek o sporządzenie kopii całych akt. Powołuję się tu na art. 156 (par. 4) Kodeksu postępowania karnego, który przewiduje, że takie kopie powinny zostać wydane. Jeśli tak się nie stanie, będę z tym dalej "urzędował". Złożę zażalenie do wyższej instancji, a jeśli to nie pomoże, to złożę skargę do ETPC w Strasburgu - podkreślił senator Cichoń.
więcej

Apel Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010

dodano: 2010.07.13

Apel Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010 o jak najszybsze wyjaśnienie przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. odczytany na Jasnej Górze 11 lipca 2010 r.

Od katastrofy pod Smoleńskiem upłynęły już trzy miesiące. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach zginęli nasi najbliżsi, nasi rodzice, mężowie, żony, dzieci. Zginął Prezydent Rzeczpospolitej Pan Lech Kaczyński, Jego Małżonka oraz 94 wspaniałych Polaków, elita polityczno-intelektualna Polski. Pragnęli w 70. rocznicę mordu polskich jeńców wojennych w Lesie Katyńskim złożyć hołd ofiarom na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu.
więcej

Pielgrzymka na Jasną Górę

dodano: 2010.07.12Senator Zbigniew Cichoń wraz małżonką uczestniczyli w niedzielę, 11 lipca 2010 r. w XVIII Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która odbywała się pod hasłem Silni miłością odnawiamy Polskę. W uroczystym spotkaniu u Jasnogórskiej Pani wzięło udział wiele tysięcy zgromadzonych słuchaczy Radia, a wśród nich parlamentarzyści i senatorowie oraz rodziny ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
więcej

Wieczór wyborczy

dodano: 2010.07.05Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli 4 lipca 2010 r. w wieczorze wyborczym Jarosława Kaczyńskiego, kandydata PiS na prezydenta. Spotkanie miało miejsce w Hotelu Europejskim w Warszawie. Po ogłoszeniu wstępnych wyników Prezes PiS pogratulował Bronisławowi Komorowskiemu, któremu sondażowe wyniki wyborów prezydenckich dawały zwycięstwo. Dziękował przede wszystkim tym, którzy wzięli udział w wyborach, a w szczególności tym, którzy go poparli, a - jak dodał - jest ich bardzo dużo. Jest ich tak dużo, że możemy spokojnie powiedzieć, że Polska się zmieniła - oświadczył Kaczyński.
więcej

Nasz Dziennik: Sędziowie spierają się o krzyż

dodano: 2010.07.04

Wielka Izba - organ odwoławczy Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, wysłuchała wczoraj wystąpień obu stron w "sprawie Lautsi przeciw Włochom". Stawką było prawo do obecności znaku krzyża we włoskiej szkole, ale - w szerszym kontekście - także w całej przestrzeni publicznej. Jednak 21 sędziów nie podjęło ostatecznej decyzji w tej sprawie. Jak podkreśla senator Zbigniew Cichoń, adwokat od 1997 roku reprezentujący pokrzywdzonych przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, takie sytuacje, że wyroki nie zapadają od razu, są stosunkowo rzadkie, ponieważ sędziowie wydają decyzje większością głosów. Procedury nie określają, w jakich przypadkach można czy trzeba odłożyć wydanie wyroku. - Jeżeli sprawa jest skomplikowana, a jak się okazuje - dla sędziów sprawa obecności krzyży w przestrzeni publicznej jest skomplikowana, Trybunał ma prawo odroczyć ogłoszenie wyroku - wyjaśnia senator.
więcej

Podroż "Jarkobusem" - z Częstochowy do Katowic

dodano: 2010.07.01Senator Zbigniew Cichoń oraz parlamentarzyści i samorządowcy z Prawa i Sprawiedliwości w ramach podróży "jarkobusem" w środę 30 czerwca, przekonywali Częstochowian, by w drugiej turze poparli Jarosława Kaczyńskiego. Był to czas na indywidualną rozmowę z wyborcami, oraz okazja do zaprezentowania poglądów Kandydata na Prezydenta. Po wizycie w Częstochowie autobus dotarł na Śląsk, gdzie parlamentarzyści rozmawiali m. in. z pracownikami i związkowcami Huty Katowice.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl