Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Festyn Rodzinny w Libertowie

dodano: 2010.08.18Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w sobotę 14 sierpnia w Festynie Rodzinnym w Libertowie organizowanym przez Ludowy Klub Sportowy Libertów oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Libertowa i Brzyczyny. Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów był m.in. mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami reprezentującymi siły polityczne PO i PiS, który reprezentacja PiS wygrała 7:6. Wśród gości był Przewodniczący Zarządu PiS w Nowej Hucie (Kraków, Dzielnica XV) Adam Grelecki.
więcej

Pamiątkowa tablica poświęcona Januszowi Kurtyce

dodano: 2010.08.17W dniu 13 sierpnia 2010 r. w Wieliczce nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej śp. Januszowi Kurtyce, w którym uczestniczyli wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, senator Zbigniew Cichoń i poseł Ryszard Terlecki (PiS). Po Mszy św. w kościele pw. św. Klemensa w Wieliczce odsłonięcia tablicy dokonała wdowa Zuzanna Kurtykowa wraz z synami oraz pełniący obowiązki prezesa IPN Franciszek Gryciuk. Na tablicy znajduje się napis:

„Pałac Konopków z XVIII w. odnowiony na początku XXI wieku staraniem dr. hab. Janusza Kurtyki (1960 - 2010), dyrektora oddziału IPN w Krakowie (2000-  2005), prezesa IPN (2005 - 2010) tragicznie zmarłego w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.”
więcej

10 sierpnia 2010 r. - cztery miesiące po tragedii pod Smoleńskiem

dodano: 2010.08.12

Senator Zbigniew Cichoń wziął udział o godz. 19 w Mszy św. w intencji Pary Prezydenckiej i 94 pozostałych ofiar tragedii pod Smoleńskiem, która została odprawiona w Archikatedrze św. Jana w Warszawie. Następnie uczestnicy odczytali Apel Smoleński, postulujący wyjaśnienie przyczyn katastrofy.
 
więcej

XVI Festiwal Kultury Kresowej w Mrągowie

dodano: 2010.08.11W dniach 6 - 8 Sierpnia 2010 pod patronatem Marszałka Senatu RP w Mrągowie odbył się XVI Festiwal Kultury Kresowej, w którym uczestniczył senator  Zbigniew Cichoń wraz  z małżonką oraz innymi przedstawiciele Parlamentu RP.  Organizatorami festiwalu byli: starosta mrągowski, burmistrz miasta Mrągowa, TVP S.A., Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Mrągowie oraz Miejski Ośrodek Kultury.
więcej

Z pomocą dla Bogatyni

dodano: 2010.08.09

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości apelują o pomoc dla zniszczonego miasta. Bogatynia jest odcięta od świata, brakuje wody pitnej, żywności i środków czystości. Mieszkańcy miasta potrzebują pomocy materialnej i rzeczowej. Posłowie PiS organizują akcje zbierania darów i koordynują pomoc dla poszkodowanych. Do tej pory zebrano około 2 ton żywności, ubrań, leków i środków czystości. Jednocześnie Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość przeznaczył 10 tys. złotych na zakup artykułów pierwszej potrzeby dla poszkodowanych.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl