Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Międzyzakładowy Komitet Założycielski NSZZ Solidarność - odsłonięcie tablicy

dodano: 2010.09.2119 września 2010 r. w niedziele na ul Karmelickiej 16 Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w odsłonięciu tablicy, upamiętniającej pierwszą siedzibę Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ Solidarność w Małopolsce.
więcej

30. rocznica powstania NZS w Krakowie

dodano: 2010.09.21Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w niedziele, 19 września, w obchodach 30. rocznicy powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Krakowie. więcej

Nowy Gmach Muzeum Lotnictwa Polskiego

dodano: 2010.09.20Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w otwarciu Nowego Gmachu Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Uroczystość zgromadziła parlamentarzystów, władze Miasta i Województwa. Budowla przypominająca swym kształtem z lotu ptaka kształt śmigła zachwyca swoją architekturą. Poza statkami powietrznymi i silnikami lotniczymi zgromadzonymi w Salach Ekspozycyjnej i Edukacyjnej, goście Muzeum mieli możliwość zapoznania się z innymi zbiorami. Nowy budynek daje możliwość przeniesienia i udostępniania cennych zasobów biblioteczno-archiwalnych.
więcej

Odsłonięto popiersie ks. prałata Peszkowskiego w Parku Jordana

dodano: 2010.09.19Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w odsłonięciu popiersia zmarłego przed trzema laty kapelana Rodzin Katyńskich, ks. prałata Zdzisława Peszkowskiego i uroczystościach upamiętniających ofiary agresji sowieckiej na Polskę 17 września 1939 r. Odsłonięcie pomnika poprzedziła uroczysta msza św., koncelebrowana przez bp. Albina Małysiaka, ojca Jerzego Pająka, kapucyna i o. Jana Marię Szewka OFMConv. Wierni wysłuchali homilii o. Jerzego Pająka OFMCap Kapelana Żołnierzy Armii Krajowej i Sybiraków

 

więcej

Święto Narodowe Republiki Słowackiej

dodano: 2010.09.18

Z okazji święta narodowego Republiki Słowackiej, Dnia Konstytucji RS oraz Dnia Sił Zbrojnych RS w dniu 15 września, senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w uroczystościach organizowanych przez Konsula Generalnego Republiki Słowackiej w Krakowie pana Marka Lisansky`ego.
więcej

XVIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej

dodano: 2010.09.16W niedzielę 12 września 2010 r. pod hasłem Krzyż świadkiem Miłości w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się XVIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, w której uczestniczyli senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką. Przybyłe do Kalwarii rodziny przyniosły ze sobą krzyże zabrane ze swoich domów, aby dać świadectwo swojej wiary. Pielgrzymkę rozpoczęła Droga Krzyżowa, po której została odprawiona polowa Eucharystia, którą celebrował ks. Kard. Stanisław Dziwisz wraz z koncelebrującymi biskupami pomocniczymi Archidiecezji Krakowskiej ks. bp. Janem Szkodoniem, ks. bp. Janem Zającem i ks. bp. Józefem Guzdkiem, oraz licznie przybyłymi kapłanami. Podczas liturgii czytanie odczytał senator Zbigniew Cichoń.
więcej

Kraków. Odsłonięcie tablicy poświeconej ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem

dodano: 2010.09.15Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w Krakowie na Wawelu w odsłonięciu tablicy poświęconej ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. Na tę uroczystość przybyło ponad 100 członków rodzin ofiar, przedstawiciele władz państwowych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Krakowa.
więcej

Seminarium o zmianach w postępowaniu przed Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu

dodano: 2010.09.14

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w konferencji na temat koncepcji ogólnego krajowego środka odwoławczego oraz uproszczonych procedur postępowania w trybie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w dniach 9-10 września 2010 r. w Warszawie zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z Sekretariatem Rady Europy oraz Krajową Szkołą Administracji Publicznej.
więcej

Potencjały, bariery i najważniejsze sprawy subregionu

dodano: 2010.09.12

Na zaproszenie Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawara senator Zbigniew Cichoń wziął udział w konsultacjach terytorialnych Potencjały, bariery i najważniejsze sprawy subregionu organizowanej w ramach prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego Nieograniczone możliwości Małopolska 2020. Spotkanie odbyło się 6 września 2010 r. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Prezydent Miasta Jacek Majchrowski i członek Zarządu Województwa Wojciech Kozak.
więcej

Krakowskie obchody 30. rocznicy powstania Solidarności

dodano: 2010.09.11Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w krakowskich obchodach 30. rocznicy powstania Solidarności. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny i Solidarności w katedrze na Wawelu, celebrowana przez Jego Eminencję Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Solidarność polskiego narodu rodziła się na klęczkach, z patriotycznymi i religijnymi pieśniami na ustach - mówił kard. Dziwisz. Kardynał podkreślił również, że historia to nie tylko wydarzenia, ale zwłaszcza ludzie, którzy mieli odwagę działać i wspomniał tych, którzy zapłacili za to życiem: robotników i mieszkańców polskiego wybrzeża, górników kopalni "Wujek", braci z Lublina i Nowej Huty i wielu innych miejscowości.
więcej

Promocja albumu fotografii Stanisława Markowskiego

dodano: 2010.09.09Drugiego września senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w spotkaniu ze Stanisławem Markowskim, autorem albumu fotografii pt. Ku wolności. Spotkanie odbyło się w sali Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". W dyskusji pt. Polska. 30 lat od sierpnia wzięli udział oprócz autora: prof. Andrzej Nowak, ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski, red. Witold Gadowski.
więcej

Centralne obchody 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność"

dodano: 2010.09.07Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w Gdańsku w centralnych obchodach 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”. Centralne wydarzenia tej rocznicy miały zwrócić uwagę nie tylko na 30-letnią historię NSZZ „Solidarność”, ale także pokazać aktualność społecznego przesłania Sierpnia’80 i potrzebę autentycznego dialogu na różnych poziomach życia społecznego.
więcej

Krakowskie Dożynki Miejskie

dodano: 2010.09.0626 sierpnia senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w obchodach krakowskich dożynek miejskich. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej (ul. Korzeniaka 16) oo. Kapucynów o godz. 13.00. Po nabożeństwie korowód dożynkowy udał się na boisko sportowe. Po otwarciu uroczystości przez Przewodniczącego Rady Miasta Józefa Pilcha, jurorzy przystapili do wyłonienia najpiękniejszych spośród zgromadzonych wieńców dozynkowych.
więcej

Święto Wojska Polskiego

dodano: 2010.09.05W święto zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej senator Zbigniew Cichoń przebywał w Warszawie. Dzień 15 sierpnia został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 roku i pozostawał nim do roku 1947. Później Dzień Wojska obchodzono 12 października. Od 1992 roku świętem wojska ponownie stał się dzień 15 sierpnia. W tym roku obchody tego święta rozpoczęły się Mszą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl