Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Pogrzeb Marka Rosiaka w Łodzi

dodano: 2010.10.30

W czwartek, 28 października w Łodzi, senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w pogrzebie Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego, zastrzelonego w ubiegłym tygodniu w łódzkiej siedzibie partii.
więcej

Święto Narodowe Austrii

dodano: 2010.10.26

26 października senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w uroczystości święta Narodowego Austrii. Spotkanie odbyło się w Konsulacie Generalnym Republiki Austrii w Krakowie, który mieści się przy ul. Krupniczej 42 w Krakowie. więcej

Krakowska konwencja PiS

dodano: 2010.10.24W niedzielę 24 października, senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w Konwencji poparcia kandydata na urząd prezydenta miasta Krakowa pana dra Andrzeja Dudy.
więcej

Wmurowanie kamienia węgielnego pod kościół w Centrum JP2

dodano: 2010.10.23W dniu 23 października 2010 r. Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w uroczystościach, podczas których dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kościoła w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie - Łagiewnikach. Uroczystość poprzedziła Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, którą celebrował Kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Rady Papieskiej ds. Świeckich, wraz z Kard. Stanisławem Dziwiszem, Metropolitą Krakowskim, biskupem Kazimierzem Górnym i Biskupami pomocniczymi Archidiecezji Krakowskiej oraz licznie przybyłymi kapłanami. W liturgii udział wzięło blisko 2 tys. osób, przede wszystkim stowarzyszenia apostolskie młodzieży archidiecezji krakowskiej, ruchy i wspólnoty katolickie oraz przedstawiciele szkół, które noszą imię Jana Pawła II. Podczas Eucharystii odbyło się uroczyste przyjęcie nowych członków do grup apostolskich.
więcej

Inauguracja Roku Akademickiego na Uniwersytecie Papieskim - senator Zbigniew Cichoń odznaczony Złotym Medalem Jana Pawła II

dodano: 2010.10.22Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w dniu 22 października 2010 r. w inauguracji drugiego roku akademickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Obchody rozpoczęto Eucharystią w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Kardynał Stanisław Ryłko, Przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Świeckich. W uroczystości uczestniczyli także: Kard. Franciszek Macharski, a także Arcybiskupi i Biskupi reprezentujący Diecezje współpracujące z Uniwersytetem Papieskim, przedstawiciele Parlamentu i władz samorządowych, delegacje wyższych uczelni Krakowa i innych miast, oraz cała wspólnota akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z jej nowym Rektorem, Ks. Prof. Władysławem Zuziakiem na czele.
więcej

Odsłonięcie tablicy w sejmie

dodano: 2010.10.20

W środę 20 października 2010 r. w Sejmie RP senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w odsłonięciu tablicy upamiętniającej posłów i senatorów, którzy zginęli w 10 kwietnia katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. W uroczystości uczestniczyły rodziny zmarłych parlamentarzystów, prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk. W uroczystości uczestniczyli też: wraz z senatorami i posłami, marszałkowie Sejmu i Senatu - Grzegorz Schetyna i Bogdan Borusewicz, metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz oraz Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.
więcej

Oświadczenie Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

dodano: 2010.10.19

Tragedia do jakiej doszło w Łodzi jest kolejnym wydarzeniem, które pokazuje powagę zagrożenia jakie dla demokracji stanowi socjotechnika stosowana przez rządzącą partię i wspierający ją front medialny. Socjotechnika siania nienawiści do politycznych przeciwników nieustannego posługiwania się insynuacjami i kłamstwem, kwestionowania podstawowych praw opozycji oraz elementarnych praw obywatelskich. Nie jest przypadkiem, że do mordu doszło w momencie gdy obchody półrocza tragedii smoleńskiej zostały potraktowane przez część mediów jako przejaw faszyzmu, atak na demokrację.
więcej

Karina Moskalenko –rosyjska adwokat, obrońca praw człowieka, odebrała nagrodę im.Ludovica Trarieux w Bordeaux

dodano: 2010.10.15Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył 8 października  2010 r. w uroczystości wręczenia nagrody im. Ludovica Trarieux Karinie Moskalenko – adwokatowi z Rosji. Uroczystość odbyła się u podnóża zamku w Bredzie, położonym ok. 15 km na południe od Bordeaux. Te dwie miejscowości związane są z prawem w sposób szczególny dzięki dwóm wielkim prawnikom, których duch ożywiał atmosferę w czasie podniosłej uroczystości jak i podczas kolokwium poświęconego protokołowi nr 14 do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i konferencji dnia następnego, dotyczącej roli strachu w polityce w zglobalizowanym świecie.
więcej

Spotkanie Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego w dniach 4-5 października 2010 r.

dodano: 2010.10.06

Senator Zbigniew Cichoń wraz z senatorem Stanisławem Piotrowiczem w dniach 4-5 października uczestniczyli w sesjach Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
więcej

Posiedzenie Komisji Konstytucyjnej PE w dniu 30 września 2010 r.

dodano: 2010.10.01Senator Zbigniew Cichoń dnia 30 września 2010 r. jako przedstawiciel Parlamentu RP uczestniczył w posiedzeniu Komisji Konstytucyjnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli pod wspólnym przewodnictwem Carlo Casiniego, przewodniczącego Komisji Spraw Konstytucyjnych i André Flahauta, przewodniczącego izby reprezentantów i federalnej komisji opiniodawczej ds. kwestii europejskich w parlamencie Belgii. Tematem obrad był wniosek dotyczący zmiany ustawy z dnia 20 września 1976 r. w sprawie wyborów członków Parlamentu Europejskiego w powszechnych wyborach bezpośrednich.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl