Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Krajowy Zjazd Adwokatury. Senator Zbigniew Cichoń odznaczony medalem ministra sprawiedliwości "Zasłużony dla Sprawiedliwości"

dodano: 2010.11.25Zakończony w sobotę Krajowy Zjazd Adwokatury wybrał nowe władze palestry. Prezesem NRA został adw. Andrzej Zwara, Prezesem Wyższego Sądu Dyscyplinarnego wybrano adw. Jacka Ziobrowskiego, zaś przewodniczącym Wyższej Komisji Rewizyjnej został adw. Sławomir Ciemny. Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej ukonstytuuje się na najbliższym posiedzeniu plenarnym NRA, które odbędzie się 27 listopada br. w Warszawie.
więcej

Wieczór wyborczy

dodano: 2010.11.24

Senator Zbigniew Cichoń w  niedzielę, 21 listopada uczestniczył w Wieczorze Wyborczym, kończącym I turę Krakowskich Wyborów Samorządowych 2010 r. Spotkanie odbyło się w kawiarni Jama Michalika. Uczestnikami wieczoru byli Parlamentarzyści PiS oraz Kandydaci w tegorocznych wyborach samorządowych, a także Członkowie Honorowego Komitetu Poparcia dr. Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta Miasta Krakowa.
więcej

Spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami stowarzyszeń katolickich

dodano: 2010.11.1717 listopada senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w spotkaniu pana Andrzeja Dudy, kandydata PiS na prezydenta miasta Krakowa z przedstawicielami stowarzyszeń katolickich. Spotkanie to odbyło się w Sali Konferencyjnej w parafii Królowej Jadwigi w Krakowie.
więcej

Koncert Galowy II Edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej

dodano: 2010.11.1514 listopada, w niedzielę, senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w Koncercie Galowym II Edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Przegląd został zorganizowany z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada przez Akcję Katolicką Archidiecezji Krakowskiej pod hasłem: "Bóg, Honor, Ojczyzna". Miejscem przeglądu była parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i bł. Wincentego Kadłubka na os. Szklane Domy w Krakowie-Nowej Hucie. Uroczystości poprzedziła Msza Święta za Ojczyznę.
więcej

Małopolska Konwencja Wyborcza PiS

dodano: 2010.11.1414 listopada, senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w Krakowie w Małopolskiej Konwencji Wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Na konwencję przyjechał prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz wiceprezesi Beata Szydło i Zbigniew Ziobro, parlamentarzyści PiS, jak również kandydaci na prezydentów miast oraz radnych poszczególnych szczebli samorządowych
więcej

Święto Narodowe Francji - spotkanie w ambasadzie

dodano: 2010.11.13

12 listopada w piątek senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w uroczystym spotkaniu zorganizowanym przez Ambasadę Francuską w Warszawie z okazji święta narodowego Francji upamiętniającego podpisanie Rozejmu w Compiegne w 1918 roku.

Krakowskie obchody Święta Niepodległości

dodano: 2010.11.1211 listopada 2010 r. Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w krakowskich obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny, sprawowana w Katedrze Wawelskiej przez JE Kard. Stanisława Dziwisza.
więcej

W siedem miesięcy po katastrofie smoleńskiej

dodano: 2010.11.11

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w Warszawie w uroczystościach zorganizowanych siedem miesięcy po tragicznej katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Obchody rozpoczęła Msza święta w kościele Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu. Następnie rodziny ofiar oraz przybyli goście udali się przed Pałac Prezydencki, aby tam pomodlić się w intencji Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki oraz wszystkich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Paralamentarzyści uczestniczyli następnie na cmentarzu na Powązkach Wojskowych w odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy.
więcej

Dlaczego Polską nie rządzi król?

dodano: 2010.11.10Senator Zbigniew Cichoń spotkał się z dziećmi w Przedszkolu „Perełkowo” w Wieliczce. Temat: „Polska - nasz kraj” był okazją do zapoznania dzieci z funkcją, jaką pełni w naszym państwie Prezydent, Sejm, Senat, do omówienia w najprostszy sposób, jakie funkcje pełnią przedstawiciele władzy.
więcej

Literacki Kraków

dodano: 2010.11.09

W dniach od 4 do 7 listopada odbył sie Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada i XIV Targi Książki w Krakowie. Miniony tydzień to wielkie święto literatury polskiej i zagranicznej. Senator Zbigniew Cichoń jak poprzednich latach odwiedził stoiska wydawców. Popularność Targów - podobno odwiedziło stoiska ok. 36 tyś. czytelników - świadczy o tym, że nie zanosi się na "zmierzch" książki.
więcej

Spotkanie Honorowego Komitetu Poparcia dla dra Andrzeja Dudy

dodano: 2010.11.08Senator Zbigniew Cichoń w sobotę, 6 listopada, uczestniczył w spotkaniu Honorowego Komitetu Poparcia kandydatury dra Andrzeja Dudy, kandydata PiS na urząd prezydenta miasta Krakowa, które odbyło się w legendarnej krakowskiej kawiarni "Jama Michalika".
więcej

Krakowskie obchody Dni Jana Pawła II

dodano: 2010.11.054 listopada w auli Collegium Novum UJ, Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w krakowskich obchodach Dni Jana Pawła II. Senator był obecny na sesji naukowej pod hasłem Wolność religijna sercem ludzkiej wolności, zorganizowanej dzięki staraniom ks. dra Andrzeja Dobrzyńskiego przez Watykańską Fundację Jana Pawła II, Ośrodek Dokumentacji i Studium Pontyfikatu w Rzymie oraz Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
więcej

Uroczystości odsłonięcia Tablicy Pamięci na murze więziennym

dodano: 2010.11.03Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył we wtorek, 2 listopada, w uroczystości odsłonięcia Tablic Pamięci na murze więziennym przy ul. Montelupich w Krakowie. Nazwiska 68 działaczy organizacji niepodległościowych zamordowanych w latach 1945-56 znalazły się na dwóch tablicach pamiątkowych, na których napisano "Zginęli za wolną i niepodległą Polskę zamordowani przez komunistycznych oprawców w latach 1945-56 w więzieniu przy ul. Montelupich"
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl