Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Życzenia

dodano: 2010.12.27

.

Opłatek Małopolski i nagroda Amicus Hominum 2010

dodano: 2010.12.20

20 grudnia w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w Małopolskim Spotkaniu Opłatkowym, gzdzie przybyli przedstawiciele małopolskich władz i samorządów, uczelni, organizacji kombatanckich, Kościoła, wojska, korpusu konsularnego, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Podczas uroczystości marszałek Marek Sowa i przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk wręczyli nagrody Amicus Hominum.
więcej

Ingres bp. Guzdka

dodano: 2010.12.19Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w Warszawie w ingresie nowego biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka do Katedry Polowej.

W uroczystościach, oprócz członków episkopatu Polski i licznej grupy kapłanów z Krakowa, wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Obecna byla też delegacja Bractwa Kurkowego.
więcej

Spotkanie Opłatkowe Strażaków woj. małopolskiego

dodano: 2010.12.1818 grudnia 2010 r na Hali Sportowej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie odbyło się spotkanie opłatkowe małopolskich strażaków z Metropolitą Krakowskim JE Kardynałem Stanisławem Dziwiszem, w którym uczestniczył senator Zbigniew Cichoń. Przybyłych gości powitał Komendant SA PSP st. bryg. Bogusław Kogut.W spotkaniu uczestniczył także poseł PiS z Rabki Edward Siarka. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich służb mundurowych w Krakowie.
więcej

Opłatek Klubu PiS

dodano: 2010.12.16W czwartek w siedzibie PiS-u na ul. Nowogrodzkiej spotkali się członkowie Klubu PiS na spotkaniu opłatkowym. Serdeczne życzenia świąteczne przekazał zebranym prezes Jarosław Kaczyński. Wspomniał też tych, którzy rok temu byli obecni na podobnym spotkaniu a 10 kwietnia zginęli tragicznie w katastrofie pod Smoleńskiem - prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę Marię oraz wszystkich tych, którzy służyli z takim poświęceniem Ojczyźnie.
więcej

Spotkanie opłatkowe w Sejmie i Senacie

dodano: 2010.12.15W Sejmie odbyło się spotkanie opłatkowe posłów i senatorów z udziałem Metropolity Warszawskiego, kardynała Kazimierza Nycza. Uczestniczył w nim również prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk, marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Spotkanie opłatkowe zorganizował także Senat RP.
więcej

Zaprzysiężenie Prezydenta Miasta Krakowa

dodano: 2010.12.14

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w zaprzysiężeniu Prezydenta Miasta Krakowa, podczas uroczystej IV sesji Rady Miasta Krakowa. Po złożonym ślubowaniu Prezydent Jacek Majchrowski otrzymał od Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Krakowie Roberta Jurgi dokument potwierdzający wybór na Prezydenta Miasta Krakowa. Prezydent otrzymał również symboliczny klucz do bram miasta.

29. rocznica stanu wojennego

dodano: 2010.12.12Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w uroczystościach 29 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Niedzielne uroczystości w Krakowie 12 grudnia 2010 rozpoczęły się w Katedrze Wawelskiej. Po Eucharystii uczestnicy przeszli pod krzyż Katyński, gdzie uczczono ofiary stanu wojennego i złożono kwiaty.
więcej

Odsłonięcie tablicy pamięci Zbigniewa Wassermanna

dodano: 2010.12.10Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w odsłonięciu tablicy pamięci Zbigniewa Wassermanna w Krakowie. Tablicę odsłonięto w piątek, 10 grudnia 2010 r. na ścianie kamienicy na ul. Brackiej, gdzie przez lata mieściło się biuro posła Wassermanna. więcej

Parlement Europejski. Publiczne wysłuchanie poświęcone przebiegowi śledztwa ws. katastrofy w Smoleńsku

dodano: 2010.12.08Minutą ciszy rozpoczęło się we wtorek, 7 grudnia zorganizowane przez europosłów PiS publiczne wysłuchanie w Parlamencie Europejskim poświęcone przebiegowi śledztwa ws. katastrofy w Smoleńsku. Wśród przedstawicieli pełnomocników rodzin ofiar katastrofy był obecny senator Zbigniew Cichoń. Uczestnicy apelowali do władz UE, by w kontaktach z władzami Rosji domagać się rzetelnego dochodzenia.
więcej

5-lecie powstania CKD Communio Crucis oraz wykład prof. Mieczysława Tomaszewskiego

dodano: 2010.12.07W niedzielę 5 grudnia Centrum Kultury Duchowej: "Communio Crucis" im. św. Edyty Stein świętowało 5-lecie powstania. Uroczystej Mszy św. z tej okazji przewodniczył o. Prowincjał Karmelitów Bosych dr Andrzej Ruszała, który podziękował ojcu dr Marianowi Zawadzie - dyrektorowi Centrum - za dotychczasowe osiągnięcia i życzył dalszych znakomitych inicjatyw. Podziękowania za zaangażowanie na rzec Centrum otrzymała także Bogusława Cichoń. Profesor Mieczysław Tomaszewski z niezwykłą erudycją przedstawił stosunek Fryderyka Chopina do Boga w odczycie pt. "Muzyka prześwietlona duchowością. Fryderyka Chopina stosunek do wiary".
więcej

Uroczystości Barbórkowe w Kopalni Soli w Wieliczce.

dodano: 2010.12.06

3 grudnia 2010 r. senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w uroczystościach Barbórkowych w Kopalni Soli w Wieliczce. Obecni byli m.in. przedstawiciele świata polityki, nauki, kultury, instytucji państwowych, wojewódzkich i samorządowych. Barbórka była okazją do podsumowania mijającego roku, a także dokonań kopalni w ostatnim trzydziestoleciu - tyle bowiem lat minęło od wpisu tego bezcennego zabytku na listę Unesco.
więcej

"Po Smoleńsku. Stosunki polsko rosyjskie" - konferencja w Audytorium Maximum UJ.

dodano: 2010.12.05

3 grudnia 2010 r. senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w konferencji naukowej "Po Smoleńsku. Stosunki polsko rosyjskie", która odbyła się w Audytorium Maximum UJ.
więcej

Zaproszenie

dodano: 2010.12.04Centrum Kultury Duchowej "Communio Crucis" im. św. Edyty Stein zaprasza na Jubileuszowe spotkanie z okazji V-lecia Centrum w niedzielę 5 grudnia br. o godz. 18.00. Podczas spotkania wykład na temat "Muzyka prześwietlona duchowością. Fryderyka Chopina stosunek do wiary" wygłosi prof. Mieczysław Tomaszewski. Centrum ma swoją siedzibę w budynku Karmelitańskiego Instytutu Duchowości, ul. Rakowicka 18a w Krakowie.Wykonanie CMS: Yellowteam.pl