Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

"Tryptyk Rzymski" w CKD Communio Crucis w Krakowie

dodano: 2011.01.3030 stycznia 2011 r. w Centrum Kultury Duchowej gościła prof. Danuta Michałowska, znakomita aktorka Teatru Rapsodycznego, prezentując fragmenty "Tryptyku Rzymskiego" Jana Pawła II. Muzyczną oprawę przygotował Adam Prucnal, który skomponował tematy muzyczne specjalnie dla tego utworu. Występ poprzedziła Bogusława Stanowska-Cichoń wprowadzeniem do historii wydania tego utworu, dokonując interpretacji tekstu.
więcej

Spotkanie Noworoczne w gminie Świątniki Górne

dodano: 2011.01.29W piątek 28 stycznia senator Zbigniew Cichoń uczestniczył na zaproszenie burmistrza gminy Świątniki Górne pana dr Witolda Słomki w Spotkaniu Noworocznym Mieszkańców i Sympatyków gminy.
więcej

Wystawa "Upadek Imperium. Czas polsko-litewskiej współpracy"

dodano: 2011.01.28Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył 28 stycznia 2011 r. w otwarciu wystawy zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Autonomicznego Wydział Wschodni "Solidarności Walczącej" pt: "Upadek Imperium. Czas polsko - litewskiej współpracy". Uroczystość otwarcia odbyła się na Placu Szczepańskim w Krakowie.

Senaty polski i francuski złożyły hołd Marii Skłodowskiej-Curie

dodano: 2011.01.2727 stycznia 2011 r. na zaproszenie marszałka Senatu Bogdana Borusewicza oficjalną wizytę w Polsce złożył przewodniczący Senatu Republiki Francuskiej Gerard Larcher. Wziął on udział w posiedzeniu Senatu, podczas którego została przyjęta uchwała w sprawie ustanowienia roku 2011 Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie. Po przyjęciu przez izbę uchwała została wręczona przewodniczącemu Senatu Francji. Senator Z. Cichoń reprezentował w rozmowach polski Senat jako wiceprzewodniczący senackiej grupy . bilateralnej polsko-francuskiej.

Opłatek w Domu Polonii

dodano: 2011.01.24

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w poniedziałek 24 stycznia w uroczystości opłatkowej zorganizowanej przez Zarząd Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Domu Polonii. Podczas spotkania Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski poświęcił opłatki i modlił się wraz z członkowie Oddziału i sympatykami. więcej

Urszula Ledóchowska "Polką wszech czasów" - zgłoszenia do plebiscytu

dodano: 2011.01.24

Muzeum Historii Polski oraz Magazyn Historyczny Mówią wieki ogłosiły wielki plebiscyt na Polkę wszech czasów. Organizatorzy plebiscytu zaproponowali wstępnie listę 14 Polek, które mogłyby pretendować do tego tytułu. Dzięki plebiscytowi ma powstać katalog kobiet, które można nazwać wybitnymi, zasłużonymi dla Polski.  Powstała inicjatywa dotycząca włączenia św. Urszuli Ledóchowskiej w poczet Polek wszech czasów więcej

Koncert "Śpiewajmy i grajmy Mu. 2. Kolędowanie z Janem Pawłem II"

dodano: 2011.01.23W niedzielę 23 stycznia 2011 r. w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbył się koncert pt. "Śpiewajmy i grajmy Mu. 2. Kolędowanie z Janem Pawłem II" więcej

Spotkanie Opłatkowe rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej

dodano: 2011.01.23

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył 22 stycznia 2011 r. w Warszawie w spotkaniu opłatkowym z rodzinami ofiar tragedii smoleńskiej. W kościele Ojców Redemptorystów pod wezwaniem św. Klemensa odprawiona została o godz. 12.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i zamordowanych 70 lat temu w Lesie Katyńskim oficerów oraz ofiar tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia. Po Mszy św. odbyło się spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010 i zaproszonych gości.
więcej

Opłatek zorganizowany przez Związek Podhalan Oddział Podczerwone - Koniówka

dodano: 2011.01.23Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonka uczestniczyli na zaproszenie senatora Tadeusza Skorupy wraz z mieszkańcami Podczerwonego i Koniówki w tradycyjnym noworocznym opłatku zorganizowanym przez Związek Podhalan Oddział Podczerwone - Koniówka.
więcej

Seminarium zorganizowane przez Ośrodek Analiz Politologicznych UW

dodano: 2011.01.20

19 stycznia w Pałacu Kazimierzowskim w Warszawie senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w seminarium zorganizowanym przez Ośrodek Analiz Politologicznych UW. Seinarium poświęcone było analizie propozycji zmian w konstytucji. Na spotkanie przybyli przedstawiciele świata administracji, polityki i nauki.
więcej

Opłatek Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Krakowie

dodano: 2011.01.1616 stycznia 2011 r. odbyło się spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Archidiecezji Krakowskiej. Rozpoczęło się Mszą św. W kaplicy Karmelitańskiego Instytutu Duchowości, której przewodniczył ks. Bp Jan Szkodoń. Mszę koncelebrował asystent Stowarzyszenia ks. Jacek Konieczny.
więcej

14-16 stycznia 2011 r. VI Walne Zgromadzenie Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich

dodano: 2011.01.16Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w VI walnym zgromadzeniu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, które odbyło się w Zakopanem, 14-16 stycznia 2011 r. Podczas spotkania dyskutowano na temat programu działania Federacji na najbliższe lata. W programie spotkanie uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu Sługa Boży Jerzy Ciesielski mąż, ojciec rodziny, naukowiec - ks. prof. dra hab. Jana Machniaka, Dyrektora Instytutu Duchowości Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
więcej

Spotkanie Noworoczne Naczelnej Rady Adwokackiej

dodano: 2011.01.14

Senator Zbigniew Cichoń był gościem podczas tradycyjnego spotkania noworoczne Naczelnej Rady Adwokackiej. W tym roku zostało ono zorganizowane w piątek 14 stycznia 2010 r. w Pałacyku Sobańskich w Warszawie i zgromadziło przedstawicieli Adwokatury, innych zawodów zaufania publicznego, duchowieństwa, świata nauki i biznesu.
więcej

Spotkanie opłatkowe w biurze senatora Zbigniewa Cichonia

dodano: 2011.01.13W czwartek 13 stycznia 2011 r. odbyło się spotkanie opłatkowe w biurze Senatora Cichonia. W Opłatku uczestniczyła rodzina tragicznie zmarłego ministra Zbigniewa Wassermanna. Na uroczystość zaproszony został Ojciec Prowincjał Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych dr Andrzej Ruszała, O. dr Marian Zawada - Rektor Krakowskiego Seminarium Karmelitów Bosych, ks. dr Jan Pasierbek - krajowy duszpasterz prawników, ks. dr Marek Leśniak  - wiceprzewodniczący Fundacji św. Jana Kantego. Obecni byli także radni Miasta Krakowa - Józef Pilch oraz MIchał Ciechowski, przedstawiciele stowarzyszeń, przybył też wójt z Przegini Piaśnik z grupą mieszkańców tej miejscowości.
więcej

X Sesja Kolbiańska

dodano: 2011.01.11W sobotę 8 stycznia 2011 r. w Auli bł. Jakuba Strzemię klasztoru Ojców Franciszkanów przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie odbyła się X Sesja Kolbiańska. Została ona zorganizowana dla upamiętnienia 70. rocznicy śmierci męczeńskiej św. Maksymiliana. Temat Sesji dotyczył męczeństwa św. Maksymiliana: "Św. Maksymilian męczennik miłości".
więcej

Małopolscy samorządowcy podzielili się opłatkiem

dodano: 2011.01.10W poniedziałek, 10 stycznia senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w noworocznym spotkaniu Samorządowców Małopolski. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz lokalnych, parlamentarzystów, korpusu dyplomatycznego, rektorów i mediów. Uroczyste spotkanie było również okazją do ogłoszenia tytułu Małopolanina Roku 2010. Tytuł ten otrzymali: kardynał Kazimierz Nycz i Anna Dymna.
więcej

Uroczystość opłatkowa dla prawników w Pałacu Biskupów Krakowskich

dodano: 2011.01.09Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył 9 stycznia 2011 r. w Pałacu Biskupów Krakowskich w uroczystości opłatkowej dla prawników. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 18.00, która odprawił ks. kard. Stanisław Dziwisz. Koncelebrował Mszę św. ks. dr Jan Pasierbek - krajowy duszpasterz prawników.
więcej

Nasz Dziennik: "Św. Maksymilian darem dla Ojczyzny"

dodano: 2011.01.08

Wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana to szczególny powód, aby uczcić tego wielkiego świętego Polaka, który zapisał się w historii świata i Kościoła, ofiarując swoje życie w sposób heroiczny za współwięźnia. Ten heroizm zasługuje na upamiętnienie i uznanie, podobnie jak całe dzieło jego życia - podkreśla w rozmowie z Naszym Dziennikiemi senator Zbigniew Cichoń, jedna z tych osób, które w polskim parlamencie wnioskowały o uczczenie w sposób szczególny postaci św. o. Maksymiliana Marii Kolbego.
więcej

Orszak Trzech Króli w Krakowie

dodano: 2011.01.07Senator Zbigniew Cichoń w uroczystość Objawienia Pańskiego uczestniczył w Krakowie w Mszy świętej na Wawelu, po której po raz pierwszy ulicami Krakowa przeszedł barwny Orszak Trzech Króli: rycerzy, dworzan, giermków i aniołków.
więcej

Zmarł Krzysztof Kolberger

dodano: 2011.01.07

W dniu dzisiejszym (7 stycznia 2011 r.) zmarł znakomity aktor i reżyser teatralny Krzysztof Kolberger. Artysta od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową. W zmarłym żegnamy jednego z największych artystów polskiej sceny teatralnej i filmu, ale przede wszystkim człowieka, który swoim świadectwem wiary i głębią ducha emanował na współczesne pokolenia. Jego inspiracja duchowością Jana Pawła II, poświęcenie swojej drogi artystycznej twórczości Ojca Świętego i przekonanie o obecności Sługi Bożego w pokonywaniu nieuleczalnej choroby było przedmiotem wywiadu, jakiego udzielił w Centrum Kultury Duchowej podczas spotkania w w czerwcu 2009 roku. Nie zapomnimy słów pełnych wiary i nadziei wypowiedzianych na sali wykładowej Centrum, które będą obecne na zawsze w naszych sercach. Pisane krzyżem cierpienia, stanowią nieustannie najpiękniejsze świadectwo miłości Boga i człowieka.

Opłatek Małopolskiej Solidarności. Senator Cichoń odznaczony medalem "Zasłużonego dla Solidarności"

dodano: 2011.01.05Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w styczniowym posiedzeniu Zarządu Regionu NSZZ Solidarność w dniu 5 stycznia, które to spotkanie połączone było z opłatkiem Małopolskiej Solidarności. W sali Domu Kultury Kolejarza w Krakowie. Zgromadziło się ok. 200 członków i sympatyków Solidarności  którym złożył życzenia duszpasterz Małopolskiej Solidarności ks. Władysław Palmowski.
więcej

Zaproszenie na spotkanie z Tryptykiem rzymskim Jana Pawła II

dodano: 2011.01.03

.Wykonanie CMS: Yellowteam.pl