Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

"Za zapałki do aresztu" - senator Cichoń w obronie skazanej kobiety

dodano: 2011.02.27

"Czy za wsadzanie zapałek do kontaktu na klatce schodowej można trafić do aresztu? Oczywiście! Pani Elżbieta posiedzi w nim 15 dni. A odwołać się od wyroku nie mogła, bo nie dostała go do ręki" - sprawę skazanej kobiety relacjonuje w krakowskim dodatku Gazety Wyborczej  Jarosław Sidorowicz. - Skąd ten pośpiech, przecież skazani z poważniejszymi wyrokami czekają na miejsce w więzieniu, a tu w błahej sprawie kobietę od razu pakuje się do aresztu - nie kryje zdziwienia senator i adwokat Zbigniew Cichoń, który pomagał pani Elżbiecie napisać skargę do Strasburga. O sprawie mówi krótko: skandal.

Więcej - czytaj

Konferencja gospodarczo-społeczna PiS

dodano: 2011.02.26Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył 26 lutego w konferencji gospodarczo-społecznej PiS pt.: "O gospodarce, o Polsce, o nas" w hotelu Sheraton przy placu Trzech Krzyży w Warszawie. Wzięli w niej udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, parlamentarzyści PiS, ekonomiści, eksperci, doradcy gospodarczy oraz przedstawiciele przedsiębiorców.
więcej

Pamięci bohaterskiego gen. Emila Fieldorfa Nila

dodano: 2011.02.2424 lutego 2011 r. w 58. rocznicę komunistycznego mordu sądowego na gen. Emilu Fieldorfie Nilu w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się Uroczyste Spotkanie Kombatantów Polskiego Państwa Podziemnego zorganizowane przez Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa i władze miasta Krakowa. Spotkaniu w Sali obrad przewodniczył Kazimierz Barczyk, przewodniczący Rady Muzeum AK. Wojewoda małopolski Stanisław Kracik mówił o fenomenie Polski Podziemnej w czasie II wojny światowej i jej armii jako największej siły zbrojnej w tym okresie na świecie. Za poległych i pomordowanych modlił się ks. Kard. Franciszek Macharski. Hymn Armii Krajowej oraz inne utwory patriotyczne zaprezentował Chór Cecyliański. Z ciekawym wykładem na temat Emila Fieldorfa i jego rodziny wystąpił Leszek Zachuta, pisarz, autor książki o generale, mąż jego bratanicy Marii Fieldorf.
więcej

Pogrzeb o. Andrzeja Rębacza CSsR - krajowego duszpasterza rodzin

dodano: 2011.02.24W czwartek, 24 lutego br, w Warszawie pożegnaliśmy śp. o. Andrzeja Rębacza CSsR - krajowego duszpastrza rodzin . Głównym celebransem Mszy św. w intencji zasłużonego duszpasterza rodzin w kościele św. Klemensa Hofbauera na Woli był ordynariusz diecezji rzeszowskiej ks. bp Kazimierz Górny, przewodniczący Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski. Wraz z nim koncelebrowali ks. abp warszawsko-praski Henryk Hoser i ks. bp łomżyński Stanisław Stefanek oraz kilkudziesięciu kapłanów zakonnych i diecezjalnych. Zmarłego o. Andrzeja żegnało liczne grono współbraci redemptorystów, ok. 80 ojców i braci przybyłych z wielu wspólnot w Polsce a nawet z Białorusi. W pogrzebie obok najbliższej rodziny i przyjaciół zmarłego uczestniczyły siostry zakonne z kilku zgromadzeń, instruktorzy z poradnictw rodzinnych, parlamentarzyści - przewodniczący Klubu PiS Mariusz Błaszczak i senator Zbigniew Cichoń, Prezes Federacji Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Kazimierz Kapera, obrońcy życia, najbliżsi współpracownicy o. Rębacza, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz wierni z parafii św. Klemensa.
więcej

List otwarty w sprawie zatrzymania dziennikarzy Naszego Dziennika

dodano: 2011.02.17

Senator Zbigniew Cichoń podpisał List otwarty domagający się szczególnego zainteresowania polskiego MSZ sprawą zatrzymania dwóch dziennikarzy "Naszego Dziennika" - Piotra Falkowskiego i Marka Borawskiego - na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo.
więcej

Krakowski budżet na 2011 r.

dodano: 2011.02.16W środę, 16 lutego Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w posiedzeniu Rady Miasta Krakowa. Rada przegłosowała jednomyślnie prezydencki projekt uchwały budżetowej na 2011 r.
więcej

Spotkanie w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim

dodano: 2011.02.15

Dnia 14 lutego Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w spotkaniu wojewody, władz samorządowych województwa z parlamentarzystami z Małopolski. więcej

Spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych oraz sołtysami

dodano: 2011.02.1313 lutego w niedzielę senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w spotkaniu noworocznym z przedstawicielami władz samorządowych i sołtysami woj. podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego, które miało miejsce w Audytorium Maximum UJ.
więcej

Bp Stanisław Stefanek laureatem nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego

dodano: 2011.02.10Tradycyjnie już - w rocznicę rozpoczęcia wydawania Tygodnika Rodzin Katolickich "Źródło" - przyznawana jest nagroda, której patronem jest Sługa Boży Jerzy Ciesielski - ojciec rodziny.
więcej

Senator Cichoń w TV Trwam i Radiu Maryja

dodano: 2011.02.06

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w programie TV Trwam oraz w programie "Rozmowy Niedokończone" Radia Maryja na temat "O żyjących w śpiączce. O śmierci mózgowej. O potencjalnych dawcach narządów". Do audycji zaproszeni byli również: o. dr nauk med. Jacek Maria Norkowski OP i poseł Bolesław Piecha - przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia.
więcej

Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę

dodano: 2011.02.02

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w pielgrzymce parlamentarzystów na Jasną Górę. Podczas konferencji wygłoszonej w Kaplicy Różańcowej abp Nowak odniósł się m.in. do adhortacji Benedykta XVI Verbum Domini i książki "Światłość świata." - Bóg daje się poznać w dialogu, który pragnie prowadzić z nami. Bóg zwraca się do nas ze swoim słowem i domaga się odpowiedzi od nas - mówił. Abp Nowak zaapelował do parlamentarzystów także o politykę prorodzinną i wspieranie rodzin wielodzietnych. - Rodzina jest podstawą społeczeństwa, podstawą rozwoju naszej Ojczyzny, a Polska wymiera. Walczcie o prawa dla licznej polskiej rodziny - zaapelował abp Nowak.
więcej

Zaproszenie na spotkanie z tajemnicą ikon

dodano: 2011.02.01Centrum Kultury Duchowej Communio Crucis zaprasza na spotkanie

z O. Zygfrydem Kotem SI

na temat:

Język ikony wczoraj i dziś

w niedzielę 27 lutego 2011 r. o godz. 18.00

Spotkanie poprzedzi Msza św. o godz. 17.00 i medytacja
w kaplicy na I piętrze Karmelitańskiego Instytutu Duchowości
ul. Rakowicka 18a (wejście od ul. Wita Stwosza) Kraków.

www.communiocrucis.plWykonanie CMS: Yellowteam.pl