Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Życzenia dla Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza - wizyta w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

dodano: 2011.04.25W Wielkim Tygodniu senator Zbigniew Cichoń złożył wizytę w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich aby przekazać życzenia Ks. Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.
więcej

Wielkanoc 2011

dodano: 2011.04.24Niech Pan Zmartwychwstały obudzi w nas to, co jeszcze uśpione, ożywi to, co jeszcze w nas martwe, a światło Jego słowa niech prowadzi nas przez życie w zdrowiu, radości i pokoju.

życzy
Zbigniew Cichoń
Senator RP

Rekolekcje Wielkopostne dla prawników

dodano: 2011.04.21W dniach 17 - 19 kwietnia 2011 r. senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w rekolekcjach wielkopostnych dla prawników, które na zaproszenie ks. Prałata Jana Pasierbka krajowego duszpasterza prawników, wygłosił Ks. dr Wojciech Węgrzyniak wykładowca UPJP II.
więcej

Spotkanie świateczne w krakowskim 2. Korpusie Zmechanizowanym

dodano: 2011.04.20W dniu 18 kwietnia br. w 2. Korpusie Zmechanizowanym odbyło się spotkanie z okazji Świąt Wielkiej Nocy, w którym uczestniczył senator Zbigniew Cichoń, jak również: Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich, przedstawiciele wszystkich krakowskich jednostek wojskowych, parlamentarzyści, dyplomaci, małopolskie służby mundurowe, kombatanci, harcerze oraz duchowieństwo z ks. kardynałem Franciszkiem Macharskim na czele.
więcej

Wawel: rocznica pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich

dodano: 2011.04.18

18 kwietnia, w rocznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich senator Zbigniew Cichoń w delegacji PiS złożył kwiaty na sarkofagu pary prezydenckiej. Następnie wraz parlamentarzystami PiS udał się do Bazyliki Mariackiej w Krakowie, gdzie została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej z udziałem Marty Kaczyńskiej, córki zmarłej pary prezydenckiej oraz brata Marii Kaczyńskiej, Konrada Mackiewicza.
więcej

10 kwietnia w Warszawie

dodano: 2011.04.11Senator Zbigniew Cichoń wraz z parlamentarzystami PiSu pomagał w przenoszeniu zniczy i układaniu ich przed Pałacem Prezydenckim. Następnie uczestniczył we Mszy św., która odprawiona została w intencji tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej w katedrze św. Jana w Warszawie.
więcej

10 kwietnia 2011 w Krakowie

dodano: 2011.04.10Biało-czerwony marsz pamięci, bicie dzwonu Zygmunta, uroczysta Msza św. odprawiona w katedrze na Wawelu, modlitwy, kwiaty i znicze pod Krzyżem Katyńskim tak Kraków uczcił 1. rocznicę katastrofy smoleńskiej. W pierwsza rocznicę katastrofy lotniczej w Smoleńsku - 10 kwietnia Senator Zbigniew Cichoń o godz. 8.41 złożył wieniec wraz parlamentarzystami PiS u stóp sarkofagu Ś.P. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. Wcześniej wieniec złożyła córka Marta wraz rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. Następnie Marta Kaczyńska wraz z rodziną i najbliższymi oraz parlamentarzyści PiSu i przedstawiciele władz wojewódzkich i Miasta Krakowa uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w katedrze na Wawelu w intencji wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Liturgii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.
więcej

Obchody I rocznicy katastrofy smoleńskiej

dodano: 2011.04.08

Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w Krakowie. Kalendarium więcej

Rocznica śmierci Jana Pawła II

dodano: 2011.04.02Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył 2 kwietnia w szóstą rocznicę śmierci Jana Pawła II w uroczystej Mszy św. w Kościele Mariackim, którą celebrował kard. Stanisław Dzwisz. - Dni jego odchodzenia i pogrzebu zjednoczyły nas tak, jak on jednoczył nas w ciągu całego swojego życia przez swoje nauczanie i postawę otwartą na Boga i człowieka. Przeżywając te dramatyczne wydarzenia zdawaliśmy sobie sprawę, że wraz ze śmiercią Jana Pawła II tracimy niezawodny punkt odniesienia – mówił w sobotę kard. Dziwisz w Bazylice Mariackiej w Krakowie.
więcej

XVIII Okręgowy Zjazd Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie

dodano: 2011.04.02W sobotę, 2 kwietnia, w Niepołomicach senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w XVIII Zjeździe Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie - spotkanie samorządu lekarskiego, reprezentującego lekarzy i dentystów z województwa małopolskiego i podkarpackiego. W dyskusji na temat proponowanych przez rząd zmian w służbie zdrowia uczestniczyli (m.in.)obok senatora, przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk, wicemarszałek Wojciech Kozak, wojewoda Stanisław Kracik i Małgorzata Radwan-Ballada, radna województwa.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl