Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Nagroda im. Ludovica Trarieux dla Fathi Terbil

dodano: 2011.05.31Senator Zbigniew Cichoń w dniach 30-31 maja uczestniczył w Rzymie jako członek Jury Międzynarodowej Nagrody Praw Człowieka im. Ludovic`a Trarieux w wyborze tegorocznego laureata.
więcej

Spotkanie w Zachodniopomorskiem

dodano: 2011.05.3028 maja 2011 roku odbyła się kolejna tura spotkań parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami w ramach akcji ,,Rozmowy o Polsce". Tym razem posłowie i senatorowie PiS odwiedzili województwa: zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, dolnośląskie i warmińsko-mazurskie.
więcej

Posiedzenie z przedstawicielami Komisji Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego

dodano: 2011.05.27Senator Zbigniew Cichoń jako członek Podkomisji do Spraw Zmian Konstytucji uczestniczył 26 maja we wspólnym posiedzeniu z przedstawicielami Komisji Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego. Spotkanie dotyczyło. reformy systemu wyborczego do PE. Propozycja zakłada wprowadzenie do PE dodatkowych eurodeputowanych, którzy nie byliby wybierani w ramach wyborów krajowych, ale z jednej, wspólnej dla całej UE.

Wystawa Smoleńsk 2010 w Senacie RP

dodano: 2011.05.26Senator Zbigniew Cichoń w dniu 26 maja uczestniczył w uroczystości otwarcia wystawy w Senacie RP poświęconej ofiarom Katyńskim oraz tragicznego lotu do Smoleńska zorganizowana przez Ambasadę Republiki Czeskiej.
więcej

Uchwała na 100-lecie ZHP

dodano: 2011.05.2626 maja 2011 r. Senat Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę z okazji 100-lecia Harcerstwa w Polsce. Z tej okazji na sali obrad obecna była delegacja reprezentująca ten Związek.
więcej

Wizyta w Jaśle

dodano: 2011.05.26Senator Zbigniew Cichoń wraz z ponad dwudziestoma senatorami PiS z całej Polski przyjechał 24 maja do Jasła na Podkarpaciu, by oddać hołd ŚP. senatorowi Stanisławowi Zającowi.
więcej

Troska o bezpieczeństwo czy inwigilacja obywateli?

dodano: 2011.05.23W dniu 21 maja w Pałacu Staszica w Warszawie senator Cichoń uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez Komisję Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej na temat: Retencja danych: troska o bezpieczeństwo czy inwigilacja obywateli?
więcej

Otwarcie MOCAK-u w Krakowie

dodano: 2011.05.20Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w otwarciu Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, które zostało otwarte w czwartek (19 maja). W uroczystej inauguracji MOCAK-u (Museum of Contemporary Art in Kraków) wzięli udział Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz liczni przedstawiciele świata kultury i sztuki.
więcej

Młodzi - śladami Jana Pawła II

dodano: 2011.05.19W środę 18 maja senator Zbigniew Cichoń wziął udział w uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród na zakończenie konkursu literackiego "Świadkowie świętości Jana Pawła II", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Stowarzyszenia Rodzin Katolickich im. Jana Pawła II w Zakopanem.
więcej

Konferencja prasowa posła Zbigniewa Girzyńskiego

dodano: 2011.05.17

17 maja 2011 r. Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w konferencji prasowej w Biurze Parlamentarnym PiS na ul. Łobzowskiej. Konferencja została zwołana przez Posła RP Zbigniewa Girzyńskiego i dotyczyła złożenia wniosku do Komisji Etyki Poselskiej w celu pociągnięcia do odpowiedzialności Posła za wypowiedzi, w których wskazuje na osoby z Platformy Obywatelskiej jako uczestników protestów przed krakowską Kurią Biskupią przeciwko pochówkowi ŚP. Pary Prezydenckiej w krypcie Wawelskiej.
więcej

Polska jest jedna. Rozmowy o Polsce

dodano: 2011.05.1614.05.2011 r. senator Zbigniew Cichoń uczestniczył wraz z kilkudziesięciu posłami i senatorami Klubu Parlamentarnego PIS w wizycie na Opolszczyźnie. Parlamentarzyści zostali serdecznie przyjęci najpierw przez posła ziemi opolskiej Sławomira Kłosowskiego i samorządowców lokalnych związanych z PIS i mieszkańców Opola, a następnie odbyli spotkania z mieszkańcami Nysie, Głubczycach, Kietrzu, Paczkowie i innych miejscowości.
więcej

Procesja z Wawelu na Skałkę - uroczystość św. Stanisława

dodano: 2011.05.098 maja br. tradycyjnie przeszła procesja z Wawelu na Skałkę w uroczystość patrona Polski, św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W procesji wziął udział Nuncjusz Apostolski, Episkopat Polski oraz Prezydent RP Bronisław Komorowski. Mszy św. przewodniczył Kardynał Camillo Ruini, były wikariusz papieski dla diecezji rzymskiej, który otworzył i przeprowadził proces beatyfikacyjny Jana Pawła II na poziomie diecezjalnym.
więcej

Obchody 3 Maja w Krakowie

dodano: 2011.05.04Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w uroczystości obchodów rocznicy uchwalenia święta Konstytucji 3 maja. O godz. 10.00 została odprawiona w katedrze wawelskiej Msza św., której przewodniczył ks. bp Stanisław Zając.
więcej

Beatyfikacja Jana Pawła II

dodano: 2011.05.021 maja podczas mszy na placu św. Piotra w Watykanie miała miejsce beatyfikacja Jana Pawła II. Ceremonii przewodził obecny papież, Benedykt XVI. Ogłosił Jana Pawła II błogosławionym i ustanowił dzień jego wspomnienia na 22 października. Senator Zbigniew Cichoń wraz żoną wziął udział w pielgrzymce parlamentarzystów PiSu na tę uroczystość.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl