Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Uroczystości Bożego Ciała w Krakowie

dodano: 2011.06.24W czwartek 23 czerwca 2011 r. Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w krakowskiej procesja Bożego Ciała. Uroczystości, którym przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, rozpoczęły się o godz. 9:00 Mszą św. sprawowaną na dziedzińcu przed katedrą wawelską. Następnie procesja zeszła we wzgórza wawelskiego i ulicą Podzamcze, a potem ul. Grodzką przeszła do Rynku Głównego.
więcej

XIII Festyn Św. Kingi w Wieliczce

dodano: 2011.06.20W niedzielę 19 czerwca na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce rozpoczął się XIII Festyn Św. Kingi, pod hasłem "Śladami Jana Pawła II", który był imprezą radości adresowaną do dzieci i ich rodziców w rocznicę kanonizacji św. Kingi, która miała miejsce 16 czerwca 1999 r. Organizatorami festynu było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Podczas festynu rodziny przygotowały atrakcyjne zabawy i konkursy dla najmłodszych a w programie artystycznym udział wzięły zespoły dziecięce w Wieliczki, Krakowa, Podstolic i Podłęża.
więcej

"Polska jest jedna" - konferencja

dodano: 2011.06.16Senator Zbigniew Cichoń w ramach akcji Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Polska jest jedna w niedzielę, 12 czerwca uczestniczył wraz parlamentarzystami PIS w konferencja prasowej na Rynku Głównym w Krakowie. Po konferencji parlamentarzyści udali się na krótki spacer po płycie Rynku, gdzie rozmawiali z mieszkańcami Krakowa. Następnie uczestnicy spotkania złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą Ś.P Ministra Zbigniewa Wassermanna. Po złożeniu kwiatów wszyscy Parlamentarzyści udali się na Wawel, gdzie złożyli kwiaty na grobie Ś.P Marii i Lecha Kaczyńskich.
więcej

Otwarcie papieskiego Centrum "Nie lękajcie się!"

dodano: 2011.06.11Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką w sobotę, 11 czerwca, uczestniczyli w uroczystościach w nowo wybudowanym Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach, gdzie złożono relikwie papieża i oficjalnie powołano Centrum „Nie lękajcie się!”.
więcej

Rozmowy o Polsce - zaproszenie

dodano: 2011.06.10Senator Zbigniew Cichoń serdecznie zaprasza do uczestnictwa w kolejnej turze spotkań parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami w ramach akcji ,,Rozmowy o Polsce" w województwie Małopolskim.
więcej

Medale Honorowe za zasługi dla Małopolski

dodano: 2011.06.09Laureatami Medali Honorowych za zasługi dla Małopolski zostali kard. Franciszek Macharski i pośmiertnie b. marszałek województwa Marek Nawara. Na rewersie medalu znajduje się postać św. Kingi, która niosła ludziom pokój i miłość. Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w tej uroczystości, która odbyła się w piątek 10 czerwca br. w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.
więcej

Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w XVI Spotkaniu z Naturą i Sztuką UROCZYSKO w Supraślu

dodano: 2011.06.06W programie znajdowało się m.in. otwarcie wystawy pt. "Moją polityką jest miłość. Św. Urszula Julia Maria hr. Ledóchowska (1865-1939)" w Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Senator był inicjatorem podjęcia uchwały o szczególnych zasługach Matki Urszuli Ledóchowskiej dla Polski, którą Senat przyjął 5 marca 2009 r. W niedzielę 5 czerwca miała miejsce projekcja filmu "Wielka Polka - św. Urszula Ledóchowska" w Domu Ludowym w Supraślu.
więcej

150-lecie powstania zjednoczonych Włoch

dodano: 2011.06.032 czerwca 2011 r. w czwartek senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w uroczystym spotkaniu w Ambasadzie Włoskiej w Warszawie przy pl. Dąbrowskiego. Z okazji 150-lecia powstania zjednoczonych Włoch. Swoją obecnością uroczystość uświetniło wiele wybitnych osób, w tym abp. Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, wielu naukowców, artystów i dziennikarzy oraz samych Włochów, którzy zamieszkali w Polsce i tutaj założyli swoje firmy.
więcej

Pożegnanie Marka Nawary

dodano: 2011.06.02

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w Krakowie w uroczystościach pogrzebowych byłego marszałka województwa małopolskiego, jednego z najaktywniejszych polskich samorządowców Marka Nawary.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl