Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

81. posiedzenie Senatu RP - 27,28 i 29 lipca 2011 r.

dodano: 2011.07.29

Senator Zbigniew Cichoń podczas 81. posiedzenia Senatu, 27 lipca, zabrał głos w dyskusji w trakcie rozpatrywania punktu trzeciego porządku obrad: informacji o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2010 roku, oraz podczas rozpatrywania punktu siódmego porządku obrad: stanowiska Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw. Skierował również zapytanie do Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego Stanisława Dąbrowskiego w trakcie rozpatrywania punktu dwudziestego ósmego porządku obrad: informacja Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego Rzeczypospolitej Polskiej o działalności Sądu Najwyższego w roku 2010.
więcej

XIII OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE RODZINY SZKAPLERZNEJ

dodano: 2011.07.24

23 lipca w sobotę senator Zbigniew Cichoń wraz z żoną uczestniczył w XIII OGÓLNOPOLSKIM SPOTKANIE RODZINY SZKAPLERZNEJ, które co roku odbywa się w w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Gromadzi ono w pierwszą sobotę po uroczystości patronki Zakonu Karmelitańskiego kilkutysięczną rzeszę czcicieli, w przeważającej liczbie ze Śląska, Cieszyna i Żywca, ale także m.in. z Częstochowy, Przemyśla.
więcej

Pogrzeb biskupa Albina Małysiaka w katedrze na Wawelu

dodano: 2011.07.22

W piątek 22 lipca senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką  uczestniczyli w pogrzebie  biskupa Albina Małysiaka w katedrze na Wawelu.W uroczystości pogrzebowej wzięli udział licznie przybyli biskupia także  abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, kard. Franciszek Macharski, kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisław Nagy, biskupi i księża archidiecezji krakowskiej, parlamentarzyści, przedstawiciele władz Krakowa i Małopolski oraz rodzina, przyjaciele i licznie zgromadzeni mieszkańcy. Mszy św.   przewodniczył  kard. Stanislaw Dziwisz.
więcej

Pogrzeb Jana Rojka

dodano: 2011.07.21W Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbył się w czwartek pogrzeb Jana Rojka, dyrektora ośrodka Telewizji Kraków. Zmarł w sobotę 16 lipca w wieku 49 lat. Mszę św. przy trumnie z ciałem Jana Rojka w Bazylice Mariackiej odprawił ks. inf. Bronisław Fidelus. Senator Zbigniew Cichoń złożył wraz z parlamentarzystami PiS wieniec na grobie Zmarłego.
więcej

"Muzyka zaklęta w Drewnie" - koncert Jarka Śmietany w Lipnicy Murowanej

dodano: 2011.07.1717 lipca 2011 r. Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonka uczestniczyli w plenerowym koncercie jazzowym Jarka Śmietany przy Kościele pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej. Organizatorem wydarzenia byłą Małopolska Organizacja Turystyczna, która jest inicjatorem koncertów na Szlaku Architektury Drewnianej z cyklu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”.
więcej

Narodowe Święto Francji

dodano: 2011.07.14Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył 14 lipca w czwartek w uroczystości z okazji narodowego święta Francji w Warszawskiej Rezydencji Ambasadora Francji. Podczas spotkania dało się odczuć wspaniałą francuską atmosferę. Gospodarzem uroczystości był ambasador Francji François Barry Delongchamps.
więcej

Podziękowania w Senacie dla Rzecznika Praw Dziecka

dodano: 2011.07.11

Polskie Radio 7 lipca  informowało na temat  działalności w 2010 roku Rzecznika Praw Dziecka, Mareka Michalaka, który w Senacie  przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności. Rzecznik przypomniał, że składa sprawozdanie w 20-tą rocznicę ratyfikowania przez Polskę Konwencji Praw Dziecka. Poinformował, że w ubiegłym roku podjął prawie 20 tys. interwencji.
Polskie Radio przytacza wypowiedź  senatora Zbigniewa Cichonia, prawnika, który zwrócił uwagę, że dziecko jest często przedmiotem a nie podmiotem w sądzie. Jego zdaniem mimo niedawnych zmian prawnych nadal częsta jest praktyka nie wysłuchania dziecka w sądzie. Ten problem poruszył również Rzecznik, zwracając uwagę, że często rodziców nie interesuje zdanie własnego dziecka.
Czytaj artykuł

Wizyta na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu

dodano: 2011.07.10

Senator Zbigniew Cichoń wraz z delegacją parlamentarzystów PiS w niedziele 10 lipca złożył kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów w Katedrze na Wawelu dla upamiętnienia tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Nasz Dziennik: "Skupmy się na odpowiedzialności żywych"

dodano: 2011.07.05W Naszym Dzienniku ukazała się rozmowa z senatorem Zbigniewem Cichoniem, pełnomocnikiem rodzin Stanisława Zająca i Janusza Kurtyki. Rozmawiał Mariusz Kamieniecki. więcej

"Polska jest jedna" - spotkanie w Łodzi

dodano: 2011.07.04Senator Zbigniew Cichoń w ramach akcji Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Polska jest jedna w niedzielę, 3 lipca uczestniczył wraz parlamentarzystami PIS w spotkaniach z wyborcami w Łodzi.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl