Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Zaproszenie

dodano: 2011.10.20

Centrum Kultury Duchowej „Communio Crucis” im. Edyty Stein
zaprasza na prezentację filmu w realizacji

Bogusławy Stanowskiej-Cichoń i Katarzyny Kotuli (TVP)
pt. "Św. Edyta Stein - patronka Europy"

dnia 23 października o godz. 18.00

Słowo wstępne O. dr. Piotr Nyk OCD

Wykład poprzedzi Msza św. i medytacja o godz. 17.00
Spotkanie w auli Karmelitańskiego Instytutu Duchowości
przy u. Rakowickiej 18a w Krakowie.

Wieczór wyborczy

dodano: 2011.10.11Wieczór wyborczy PiS odbył się 9 października w Krakowie w Hotelu Novotel z udziałem m.in. Andrzeja Dudy, Ryszarda Terleckiego, senatora Zbigniewa Cichonia oraz wszystkich kandydatów z listy Prawa i Sprawiedliwości.
więcej

Konferencja prasowa na Rynku Głównym

dodano: 2011.10.10W piątek 7 października kandydaci do Parlamentu RP spotkali się na Rynku Głównym na konferencji prasowej, aby oficjalnie zakończyć kampanię wyborczą. Wprawdzie pogoda niezbyt dopisała, ale humory bardzo. Poza nami ogromna praca na rzecz kampanii.
więcej

Kongres: Zasady chrześcijańskie jako fundament porządku społecznego

dodano: 2011.10.08

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył 8 października w kongresie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pod hasłem: Zasady chrześcijańskie jako fundament porządku społecznego. W programie znalazły się wystąpienia m.in. profesorów Jacka Bartyzel, Mieczysława Ryby oraz Michała Wojciechowskiego.

Szanowni Wyborcy!

dodano: 2011.10.07

Szanowni Wyborcy, kampania dobiega końca. Dziękuję serdecznie za liczne spotkania i dowody życzliwości i poparcia mej kandydatury w wyborach, które odbędą się 9 października. Liczę na Państwa głosy w tym decydującym momencie. Przyszłość Polski zależy od naszej determinacji i woli jej zmiany, tak, by była Ojczyzną dającą nam wszystkim szanse godnego życia i rozwoju. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy podczas tej kampanii pomogli mi w zbieraniu podpisów, organizowaniu spotkań oraz kolportowaniu ulotek. Wierzę, że do nas należy przyszłość!

Zbigniew Cichoń - Kandydat do Senatu RP 2011

dodano: 2011.10.07


Spotkanie ze środowiskiem akademickim

dodano: 2011.10.06

6 października Senator Cichoń spotkał się ze środowiskiem świata nauki reprezentowanego przez profesorów różnych wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego. W spotkaniu udział wzięli Agata Tatara i Bolesław Kosior. Senator mówił o trudnej sytuacji współczesnej nauki i problemach związanych z trudnościami w zatrzymaniu najlepszej kadry uniwersyteckiej wobec nienajlepszych uposażeń dla młodych naukowców. Poruszono także problemy związane z przyszłością gospodarczą Polski.

Wykład "Polska widziana z Senatu"

dodano: 2011.10.06

W dniu 6 października w czwartek senator Zbigniew Cichoń spotkał się w Bieżanowie z mieszkańcami tej dzielnicy. Podczas spotkania poruszył zagadnienie konieczności istnienia dwu Izb w polskim Parlamencie. Wykład nosił tytuł: Polska widziana z Senatu.

Małgorzata Wassermann - poparcie dla Senatora Cichonia

dodano: 2011.10.06


Spotkanie ze środowiskiem lotników

dodano: 2011.10.05

5 października senator Zbigniew Cichoń spotkał się ze środowiskiem lotników. To spotkanie przy kawie miało charakter towarzyski, choć przedmiotem rozmów były najistotniejsze sprawy obecnej sytuacji w Polsce.
więcej

Kongres Miłosierdzia Bożego

dodano: 2011.10.05Na II Światowy Kongres Miłosierdzia Bożego przyjechali przedstawiciele z 70 krajów. Hasłem Kongresu jest wezwanie: „Miłosierdzie źródłem nadziei”. Odbył się on w dniach od 1 do 5 października i wzięło w nim udział 2 tys. uczestników z 70 krajów świata, m.in. z Francji, Hiszpanii, Irlandii, Portugalii, Szwajcarii, Argentyny, Kolumbii, Peru, Wenezueli, Dominikany, Haiti, Stanów Zjednoczonych, Kamerunu, Nigerii, Rwandy, Wybrzeża Kości Słoniowej, Chin, Filipin, Indii, Libanu, Malezji oraz Australii i Fidżi na Oceanie Spokojnym. Zebranych w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach powitał kard. Stanisław Dziwisz.
więcej

Spotkanie wyborcze senatora Cichonia w Sali "Sokoła"

dodano: 2011.10.05Spotkanie w Sali „Sokoła” otworzył pan mec. Firlej, Prezes „Sokoła”, który nawiązał do historii tego budynku, gdzie mieściło się Towarzystwo Gimnastyczne. Zaproszonych gości – także członków Honorowego Komitetu Poparcia Senatora – dr Ryszarda Bociana, prof. Janusza Kaweckiego, Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Wojciecha Grzeszka, Adama Macedońskiego, Stanisława Markowskiego i Małgorzaty Wassermann przywitał senator Zbigniew Cichoń. Obecny był także mec. Łada-Brodowski – prezes krakowskiego Związku Żołnierzy AK i prezes Towarzystwa Parku im. dr Jordana Kazimierz Cholewa oraz przedstawiciele stowarzyszeń i przedstawiciele środowiska naukowego Krakowa.
więcej

Spotkanie ze środowiskiem Akcji Katolickiej

dodano: 2011.10.04Wieczorem we wtorek 4 października odbyło się spotkanie z senatorem Cichoniem i grupą Akcji Katolickiej z Parafii bł. Anieli Salawy. Senator mówił o potrzebie istnienia Izby Wyższej i swoich pracach w dwóch komisjach senackich. Przedstawił także projekty reform dotyczących kondycji rodziny i wychowania do wartości młodzieży.
więcej

Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników na Jasną Górę

dodano: 2011.10.011 października w sobotę b.r. odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników na Jasną Górę. Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w tym tradycyjnym dniu skupienia wszystkich prawników (sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych oraz notariuszy). Spotkanie rozpoczęło się Drogą krzyżową na Wałach. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Ks. bp prof. dr hab. Grzegorz Ryś.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl