Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Katyń w Strasburgu i co dalej

dodano: 2012.05.25

Zawsze można ścigać zbrodnię katyńską. Jest szansa na zmianę stanowiska Trybunału przed Wielką Izbą – pisze adwokat.
Trybunał uznał, iż zbrodnia miała charakter zbrodni wojennej i orzekł naruszenie art. 38 EKPCz (obowiązek współpracy z Trybunałem) wobec faktu, że przed Trybunałem Rosja odmówiła przedłożenia dokumentów. Niestety odmowa współpracy z Trybunałem ze strony Rosji nie jest sprawą precedensową. Podobnie było w wielu innych spawach dotyczących zbrodni pozbawienia życia czy zniknięcia ludzi uprowadzonych przez niezidentyfikowanych sprawców.
autor: Kańska-Bielak
źródło: Fotorzepa
więcej

12 maja 2012 r. w Bordeaux jury nagrody im. Ludovica Trarieux dokonało wyboru laureata nagrody w osobie tureckiego adwokata Muharrema Erbey.

dodano: 2012.05.15

Nagroda jest przyznawana od 1985 r. jako hołd adwokatów dla adwokata wyróżniającego się swoją aktywnością w obronie praw człowieka, często opłaconą cierpieniem a także  uwięzieniem. Nagroda jest przyznawana przez Instytuty Praw Człowieka Adwokatury Bordeaux, Paryża, Brukseli, Rzymu, Berlina, Luksemburga i Instytut Praw Człowieka Adwokatury Europejskiej. więcej

Film o E. Stein wygrał Grand Prix w Niepokalanowie

dodano: 2012.05.13

Jest nam niezwykle miło zakomunikować, że film o św. E. Stein wygrał Grand Prix na tegorocznym Festiwalu Filmów w Niepokalanowie

Sprawozdanie serwisu Katolickiej Agencji Informacyjnej:

Na trwający od 9 maja festiwal - jedyną tego typu imprezę na świecie - nadesłano w sumie 108. filmów aż z 14. krajów świata. Wśród nich były produkcje fabularne, dokumentalne, edukacyjne, jak i amatorskie. Uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się 12 maja na terenie franciszkańskiego klasztoru w Niepokalanowie. więcej

9-13 maja 2012 – XXVII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów 2012

dodano: 2012.05.08

9-13 maja 2012 – XXVII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów 2012

W dniach od 9 do 13 maja 2012 w Niepokalanowie odbędzie się
XXVII MIĘDZYNARODOWY KATOLICKI FESTIWAL FILMÓW I MULTIMEDIÓW NIEPOKALANÓW 2012
Festiwal będzie transmitowany na żywo w internecie przez:
Telewizja Odnowa: www.tvodnowa.org
Fundacja "Nowy Czas" www.nowyczas.org więcej

Sympozjum dla nauczycieli, wychowawców i środowisk oświatowych

dodano: 2012.05.01

Sympozjum dla nauczycieli, wychowawców i środowisk oświatowych: Edukacja seksualna, ale jaka?

Kraków, dnia 12 maja 2012 roku
Collegium Medicum, ul. św. Łazarza 16, Aula C/D więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl