Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Beatyfikacja Matki Klary Szczęsnej SSCJ

dodano: 2015.09.27

27 września 2015 r. miała miejsce uroczysta beatyfikacja s. Klary Ludwiki Szczęsnej w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, a aktu tego w imieniu papieża Franciszka dokonał prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato. Matka Klara Szczęsna była współzałożycielką Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (Sióstr Sercanek).
więcej

Konwencja wyborcza kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu RP

dodano: 2015.09.27

W niedzielę 27 września miała miejsce w Wieliczce konwencja wyborcza kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu RP, na którą przybyli mieszkańcy powiatu wielickiego. Spotkanie prowadził Roman Wcisło, Przewodniczący Komitetu Powiatowego PiS. Kandydaci do Sejmu – pierwszy z listy PiS poseł prof. Włodzimierz Bernacki, poseł Urszula Rusecka, Aleksandra Ślusarek i Marek Burda mówili o swoich motywacjach kandydowania do Sejmu. O dotychczasowych osiągnięciach mówił także Zbigniew Cichoń.
więcej

Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego

dodano: 2015.09.20

Centralna uroczystość odpustowa Podwyższenia Krzyża Świętego przypada w niedzielę 20 września. Mszy św. o godz. 11.00 celebrowanej przy ołtarzu polowym na Placu św. Jana Pawła II przewodniczył J.E. Biskup Kazimierz Górny. Sama nazwa tego święta pochodzi od faktu odnalezienia krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. Z tym wydarzeniem związana jest postać cesarzowej – świętej Heleny, której pałac przekształcono na bazylikę, w której umieszczono drogocenną relikwię Krzyża przywiezioną z Jerozolimy.
więcej

Międzynarodowy Turniej Rycerski w Dębnie

dodano: 2015.09.20

Dnia 20 września 2015 roku w Dębnie odbył się Międzynarodowy Turniej Rycerski "O złoty warkocz Tarłówny". Organizatorami wydarzenia byli: Dębińskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Tarnowie. więcej

II Krajowy Kongres Akcji Katolickiej w Krakowie pod hasłem: "Nieśmy Ewangelię nadziei"

dodano: 2015.09.18

17 września br. rozpoczął się II Krajowy Kongres Akcji Katolickiej w Krakowie pod hasłem: "Nieśmy Ewangelię nadziei" Mszą św. odprawioną przez kard. Dziwisza w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. więcej

XXIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej

dodano: 2015.09.13

Centralne uroczystości Narodzenia NMP, które przeżywaliśmy w niedzielę 13.09.2015, były wyjątkowym świętem Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, licznie zgromadzonych u stóp Matki Bożej na kalwaryjskim wzgórzu. Przeżywaliśmy je pod hasłem: "Miłosierdzie w moim domu". Idea tej pielgrzymki zrodziła się dwadzieścia trzy lata temu i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich było jej współorganizatorem. Od początku członkowie Stowarzyszenia układali teksty Drogi Krzyżowej i czytali poszczególne stacje. Jest tradycją Stowarzyszenia Rodzin w Archidiecezji Krakowskiej, że pielgrzymuje tu co roku.
więcej

Konwencja wyborcza PIS

dodano: 2015.09.12

12 września odbyła się konwencja PiS, gdzie głos zabrali m.in. Jarosław Kaczyński i Beata Szydło. Nasz program jest bardzo konkretny i warto dla tego programu podjąć najwyższy wysiłek - powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński na konwencji w Warszawie.
więcej

Obchody 35-lecia powstania NSZZ "Solidarność" w Małopolsce

dodano: 2015.09.05

Uroczystość rozpoczęła  się w sobotę 5 września br. Msza św., która została odprawiona w kościele p.w. św. Antoniego w Wieliczce. Następnie w sali konferencyjnej Hotelu Lenart odbyło się spotkanie z działaczami Związku Zawodowego NSZZ,,"Solidarność", w którym wziął Piotr Duda - szef związku. Gośćmi honorowymi byli kuzyni bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Najbardziej zasłużeni działacze zostali odznaczeni okolicznościowymi medalami "Solidarności".
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl