Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Podziękowanie

dodano: 2015.10.27

Szanowni Państwo,

Dziękuję wszystkim Wyborcom, którzy zaufali mi,  oddając na mnie swój głos. Otrzymałem 77459  głosów, w rezultacie czego zostałem Senatorem RP. Chciałbym podziękować serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu i z wielkim zaangażowaniem pomagali mi w prowadzeniu kampanii.  Podziękowania swoje kieruję do lokalnych struktur PiS a  także do przyjaciół i znajomych, którzy spontanicznie zgłaszali chęć wywieszania moich banerów i plakatów i rozdawania moich materiałów wyborczych oraz przekazywali  sobie informacje o moim kandydowaniu i udzielaniu mi poparcia. Zapewniam Państwa, że będę wszystko czynił, aby przywrócić Polsce normalność i poszanowanie godności  i praw wszystkich ludzi.  Będę się starał także o przekonanie do słusznych zmian tych, którzy z różnych przyczyn nie oddali na mnie głosu. Wszyscy jesteśmy dziećmi jednej Ojczyzny i każdy swoim trudem powinien przyczyniać się do Jej pomyślności i uznania na arenie międzynarodowej.

Podsumowanie wyborów parlamentarnych

dodano: 2015.10.26

Historyczne chwile. Wczoraj poczuliśmy, że zaczyna się nowa historia Polski. Polacy udzielili nam poparcia, jednocześnie wystawiając rachunek nieudolnym rządom koalicji PO-PSL, która życie Polaków czyniła nieznośnym.
więcej

Szanowni Wyborcy!

dodano: 2015.10.23

Podjąłem decyzję kandydowania do Senatu RP po analizie trzydziestoletnich doświadczeń w pracy adwokata i senatora VII kadencji.
Dostrzegając tragiczny stan naszego ustawodawstwa, które jest niejednokrotnie antyrodzinne, prowadzące ludzi do ubóstwa i konfliktu z prawem, mającym często charakter opresyjny, broniłem i bronię ludzi przed takim prawem. Jako adwokat mogę to czynić w pojedynczych przypadkach, jednakże wobec masowości zjawiska konieczne są zmiany prawa, co może uczynić jedynie parlament, składający się z ludzi świadomych tego, jak jest źle stanowione i jak powinno być dobrze stanowione prawo.
Zamiast bronić Państwa pojedynczo, choćby w wielu przypadkach, za bardziej celowe uznałem działania w parlamencie zmieniające na lepsze los setek tysięcy ludzi. Najwyższy czas, aby prawo służyło budowaniu więzi społecznych łączących Polaków, poczuciu bycia ”u siebie” a nie poczuciu bycia w stałym zagrożeniu inwigilacją, pauperyzacją i uzależnieniem od różnych instytucji, które nie tylko częstokroć doprowadzają ludzi do bezsilności, biedy, ale nawet posuwają się do odbierania dzieci rodzinom.
więcej

Konwencja PiS w krakowskiej Hali Sokoła

dodano: 2015.10.19

W niedzielę 18 października odbyła się w hali "Sokoła" konwencja krakowska, podczas której gościliśmy Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Obecni byli kandydaci do Parlamentu w regionie i rzesze mieszkańców Krakowa. Rafał Bochenek zaprezentował całą drużynę PiS-u. O programie uzdrowienia ustawodawstwa w Polsce mówiła Małgorzata Wassermann.  więcej

Nasza drużyna w Tarnowie

dodano: 2015.10.19


Spotkanie w Nowym Brzesku - Porozmawiajmy o Polsce

dodano: 2015.10.18

W niedzielę 18.10. byliśmy wraz z prof. Włodzimierzem Bernackim, kandydatem do Sejmu, na spotkaniu z wyborcami w Nowym Brzesku.Pomimo ulewnego deszczu na spotkanie przyszło wiele osób. Rozmawialiśmy o perspektywie zmian w Polsce po wyborach, o potrzebie zmiany prawa.
więcej

Kongres Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

dodano: 2015.10.18

17 października 2015 r. prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Archidiecezji Krakowskiej  Zbigniew Cichoń uczestniczył w w zjeździe Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, który odbył się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Temat kongresu „Św. Jan Paweł II patronem obrońców życia i rodziny” przyciągnął wielu zainteresowanych, na sali było ponad 300 przedstawicieli ruchów obrony życia i praw rodziny z całej Polski. Ks. kard. Dziwisz otwierając Kongres   powiedział, że obrońcy życia są barierą dla płynących zagrożeń. — Dziękuję wam w imieniu Kościoła, zwłaszcza Kościoła w Polsce. Proszę was o czujność. I nie tylko jako bariera, ale propozycja na przyszłość. Bo trzeba wychowywać młode pokolenie, trzeba stawiać na rodzinę i bronić dziecka, zwłaszcza dziecka nienarodzonego — zaznaczył.
więcej

Nauczanie i wychowanie jako istotna potrzeba życiowa człowieka

dodano: 2015.10.16

W piątek 15 października w krakowskim Instytucie Królowej Jadwigi odbyła się sesja naukowa poświęcona sylwetce osobowej świętej Jadwigi Króla Polski na temat: "Nauczanie i wychowanie jako istotna potrzeba życiowa człowieka". Spotkanie miało miejsce przy kościele p.w. Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Oficerskim w Krakowie. Podczas sesji wykład: „Mądrość w świetle nauczania św. Tomasza z Akwinu” wygłosił ks. dr hab. Henryk Majkrzak SCJ, o tym „Jak wychować człowieka do życia według zasad prawdziwej mądrości? mówił ks. Józef Pyrek SDS, opiekun Instytutu Królowej Jadwigi.
więcej

Adwokatura popiera swoich kandydatów do Parlamentu

dodano: 2015.10.16

15.10.2015 r. w Klubie Adwokackim odbyło się spotkanie dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej adw. Pawła Gierasa i członków Rady Adwokackiej z kandydującymi adwokatami w wyborach do parlamentu. Wśród nich obecna była adw. Małgorzata Wassermann kandydująca do Sejmu i jej były patron adw. Zbigniew Cichoń kandydujący do Senatu. Kandydującym zadano pytania o wizję adwokatury i wymiaru sprawiedliwości. Pytania stawiali nie tylko członkowie Rady Adwokackiej, ale także inni adwokaci, w tym wielu młodych. Zebrani adwokaci przyjęli z aplauzem wystąpienia koleżanek i kolegów kandydatów, udzielając im poparcia i wyrażając zadowolenie, że osoby stosujące na co dzień prawo kandydują do Parlamentu stanowiącego prawo jakże często wadliwe. Daje to nadzieję na zmianę prawa na lepsze.

Łazany - poświęcenie nowej sali gimnastycznej

dodano: 2015.10.15

14 października w Łazanach w gminie Biskupice  ks. kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił nowo otwartą salę gimnastyczną i pogratulował inicjatorom tego projektu tak pomyślnej realizacji.  Stało się to w święto Nauczyciela obecnie nazywane Dniem Edukacji Narodowej. W czasie uroczystości zabrał głos  wójt Henryk Gawor, który powitał ks. Kardynała, parlamentarzystów - Urszule Rusecką i senatorów: Macieja  Kilmę i Zbigniewa Cichonia - senatora VII kadencji oraz wicemarszałka Wojciecha Kozaka i  przedstawicieli Starostwa i Rady Gminy.
więcej

Wykład na temat: "Zagrożenia w ustawodawstwie rodzinnym"

dodano: 2015.10.14

W niedzielę 13 października  w Drwini Zbigniew Cichoń wygłosił wykład na temat: "Zagrożenia w ustawodawstwie rodzinnym". Po wykładzie wywiązała się interesująca dyskusja na temat niebezpieczeństw związanych z częstą praktyką odbierania dzieci rodzinom, które borykają się z problemami  bytowymi oraz prawem do adopcji dzieci w związkach homoseksualnych, które obowiązuje w niektórych krajach na świecie.

Spot wyborczy

dodano: 2015.10.12


Zjazd Adwokatur Europejskich FBE w Krakowie

dodano: 2015.10.11

W Krakowie, po raz pierwszy w historii odbył się Zjazd Adwokatur Europejskich (FBE). Od 8 do 10 października br. adwokaci z kilkunastu państw Europy rozmawiali między innymi o przestępczości gospodarczej. W dniu 10 października tematem dyskusji podczas tzw. „Forum Dziekanów” były najistotniejsze kwestie dot. funkcjonowania adwokatur w poszczególnych krajach. Organizatorami Zjazdu byli The European Bars Federation (FBE), Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie oraz Naczelna Rada Adwokacka, we współpracy z patronami wydarzenia.
więcej

Spotkanie wyborcze kandydatów PiS w Bochni

dodano: 2015.10.11

Kandydujący do Sejmu były burmistrz Bochni (2006-2010) Bogdan Kosturkiewicz oraz ubiegający się o fotel senatora naszego okręgu, pochodzący z Wieliczki prawnik Zbigniew Cichoń (senator VII kadencji 2007-2011) spotkali się w środowy wieczór z wyborcami z Miasta Soli.

Kandydaci mówili m.in. na temat najważniejszych problemów i wyzwań przed którymi ich zdaniem staną parlamentarzyści w najbliższych czterech latach. - To co nam doskwiera, to straszne ubożenie naszego społeczeństwa - mówił Zbigniew Cichoń. Jak oszacował około 75 proc. społeczeństwa żyje w bardzo trudnych warunkach i aby to zmienić należy wprowadzić instrumenty prawne, które ożywią gospodarkę - uściślił, że powinno to dotyczyć prywatnej, szczególnie rodzinnej przedsiębiorczości.
więcej

Spotkanie wyborcze w Tarnowie z udziałem Beaty Szydło

dodano: 2015.10.04


Konwent wyborczy PiS w Tarnowie

dodano: 2015.10.04

W Niedzielę 4 X odbył się konwent wyborczy PiS, w którym brała udział poseł Beata Szydło, kandydatka naszej organizacji na premiera RP. Wizyta odbyła się w ramach nadchodzących wyborów do Sejmu i Senatu.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl