Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Wykład senatora RP Zbigniewa Cichonia pt. "Duch a litera prawa"

dodano: 2015.11.30

29 listopada 2015 r. w Centrum Kultury Duchowej „Communio Crucis” im. św. Edyty Stein odbył się wykład senatora RP Zbigniewa Cichonia pt. "Duch a litera prawa"
więcej

Uroczystość nadania patronatu papieża Jana Pawła II dla miasta Ostrołęki

dodano: 2015.11.17

Senator Zbigniew Cichoń został zaproszony wraz z żoną  przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Grzegorza Płochę na odbywające się 15 listopada uroczystości nadania patronatu papieża Jana Pawła II dla tego Miasta. Z tej okazji, w obecności nuncjusza apostolskiego arcybiskupa Celestino Migliore, została odsłonięta  tablica pamiątkowa na ścianie ostrołęckiego ratusza przy Placu Bema. Widnieje na niej wizerunek Karola Wojtyły oraz napis „Sercem ogarniam wierny lud kurpiowski, bogaty w tradycje ojczyste, w rodzimą kulturę”, będący fragmentem homilii Jana Pawła II, wygłoszonej 4 czerwca 1991  podczas pielgrzymki papieża w Łomży.
więcej

Vive la France!

dodano: 2015.11.14

Poruszony  informacją o barbarzyńskim terrorystycznym ataku, którego ofiarą w Paryżu padli niewinni, bezbronni ludzie 13 listopada 2015r. wyrażam współczucie  i wyrazy solidarności z wszystkimi Francuzami. Łączę się w bólu z rodzinami  zmarłych ofiar zamachu, polecając ich w swej modlitwie. Vive la France!

adw. Zbigniew Cichoń
Senator Rzeczpospolitej Polskiej

Pierwsze posiedzenie Senatu

dodano: 2015.11.13

12 .11 2015r. senator Zbigniew Cichoń  w godzinach porannych odebrał  z rąk v-ce  Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej akt potwierdzający jego  wybór do Senatu RP. więcej

Uroczystość przy Kamieniu Węgielnym Pomnika Armii Krajowej

dodano: 2015.11.12

Wśród wydarzeń odbywających się 11 listopada zasługujących na szczególną uwagę znalazła się uroczystość przy Kamieniu Węgielnym Pomnika Armii Krajowej na Bulwarze Czerwieńskim. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Okręgu Małopolska Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Po oficjalnych obchodach na Placu Jana Matejki uzupełniono niszę Kamienia Węgielnego kolejnymi ziemiami z pól bitewnych Armii Krajowej.
więcej

Uroczystości upamiętniających odzyskanie niepodległości

dodano: 2015.11.12

11 .11.2015 r. senator Zbigniew Cichoń złożył wieniec pod Pomnikiem Niepodległości w Wieliczce w czasie uroczystości upamiętniających odzyskanie niepodległości  poprzedzonych Mszą Świętą w kościele Św. Klemensa. Następnie senator Zbigniew Cichoń wspólnie z delegacją przedstawicieli PIS  złożył wieniec  przed Pomnikiem Grunwaldzkim  w Krakowie.
więcej

Posiedzeniu klubu PIS-u w Warszawie

dodano: 2015.11.11

10.11. 2015 r. senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w posiedzeniu klubu PIS-u w Warszawie.
więcej

Spotkanie wybranych 25.10. parlamentarzystów z listy PIS

dodano: 2015.11.08

7.XI .2015r. w Tarnowie odbyło się spotkanie wybranych 25.10. parlamentarzystów z listy PIS z osobami, których praca przyczyniła się do sukcesu PIS i zdecydowanego wygrania wyborów tej formacji. Prezes lokalnych struktur PIS europoseł  Edward Czesak po złożeniu gratulacji wybranym parlamentarzystom podziękował licznie zgromadzonym członkom sztabów wyborczych, a także wszystkim, którzy w innych formach pomagali w akcji wyborczej za ich ogromny wkład pracy. Również każdy z wybranych parlamentarzystów złożył podziękowanie za tę pracę i oddane głosy.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl