Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Życzenia świąteczne

dodano: 2015.12.24

Niechaj Nowo Narodzona Dziecina otaczając nas opieką niesie radość,mądrość i odwagę i błogosławi w Nowym 2016 Roku.

Senator Zbigniew Cichoń

Spotkanie opłatkowe w Senacie

dodano: 2015.12.23

22 grudnia 2015 r. odbyło się  spotkanie opłatkowe marszałka Senatu  Stanisława Karczewskiego z senatorami i pracownikami Kancelarii Senatu. „Nie szukajmy na siłę tego, co nas dzieli, szukajmy tego, co nas łączy” – mówił marszałek.
więcej

Opłatek z pracownikami TVP Kraków

dodano: 2015.12.22


Uroczystość wręczenia nagrody im. Lodovica Trarieux adwokatowi Walid Abu al Khair z Arabii Saudyjskiej

dodano: 2015.12.19

30 lat po otrzymaniu nagrody im. Lodovica Trarieux przez Nelsona Mandelę została ona wręczona Walid Abu al Khairowi. Senator Zbigniew CIchoń uczestniczył w tej uroczystości jako członek jury. Nagrodę odebrał w zastępstwie laureata jego adwokat Dan Arshack z Nowego Jorku i Londynu. Walid Abu al Khair jest bowiem nadal więziony po skazaniu go na 15 lat pozbawienia wolności przez reżimowy sąd  w Arabii Saudyjskiej za stawianie oporu wobec panującej totalitarnej monarchii. Życzeniem nagrodzonego adwokata było, aby nagrodę odebrała jego żona, jednakże zabroniono jej wyjazdu z Arabii Saudyjskiej do Genewy, gdzie w Pałacu Sprawiedliwości  przebiegała ceremonia wręczenia nagrody połączona z uroczystością świętowania 120-lecia istnienia tamtejszej Izby Adwokackiej.
więcej

Spotkanie powyborcze w Kampusie wielickim

dodano: 2015.12.02

1 grudnia 2015 r. odbyło się spotkanie powyborcze senatora Zbigniewa Cichonia z jego współpracownikami i wyborcami, którzy przyczynili się do sukcesu PiS w okręgu wyborczym: powiat bocheński, brzeski, proszowicki i wielicki. Senator Cichoń osobiście podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się we wspieranie jego kampanii wyborczej.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl