Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Otwarcie biura senatorskiego Zbigniewa Cichonia w Wieliczce

dodano: 2016.01.31

W niedzielę 31 stycznia miała miejsce uroczystość otwarcia Biura Senatorskiego senatora Zbigniewa Cichonia w Wieliczce. Uczestniczyli w niej licznie parlamentarzyści m.in. pan prof. Włodzimierz Bernacki, Wiesław Krajewski, Paweł Leśniak, Urszula Rusecka, Małgorzata Wassermann oraz minister Rafał Bochenek. Poświęcenia lokalu dokonał ks. prof.Jan Machniak. Obecni byli księża ks. proboszcz Wiesław Popielarczyk i ks. Tomasz Bajer. Uroczystość zgromadziła wielu członków PiS i sympatyków.

Spotkanie noworoczne w Pałacu Prezydenckim

dodano: 2016.01.28

Po raz pierwszy od 2010 roku  parlamentarzyści Klubu PiS zostali zaproszeni na spotkanie noworoczne do Pałacu Prezydenckiego. Pan Prezydent Andrzej Duda przywitał bardzo serdecznie  posłów i senatorów i złożył życzenia noworoczne zebranym. więcej

Modlitwa o jedność Chrześcijan

dodano: 2016.01.25

W niedzielę 24 stycznia 2016 r. o godz. 15 w papieskim Sanktuarium Św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie odbyło się nabożeństwo kończące Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod przewodnictwem księdza Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego.  Udział wzięli także: bp Grzegorz Ryś oraz duchowni Kościoła ewangelickiego i prawosławnego.
więcej

Opłatek z Kardynałem Stanisławem Dziwiszem

dodano: 2016.01.24

W sobotę 23 stycznia Stowarzyszenie Rodzin Katolickich uczestniczyło  w uroczystej Mszy św. w kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, której przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Homilię wygłosił ks. Jacek Konieczny, asystent kościelny Stowarzyszenia. Spotkanie w Domu Biskupów  było okazją do podzielenia się opłatkiem. Ks. Kardynał złożył życzenia noworoczne  przybyłym z całej diecezji gościom. W imieniu Zarządu senator Zbigniewa Cichoń przekazał życzenia Metropolicie Krakowskiemu zapewniając, że nowy rząd właśnie odbył konsultacje na temat programu „Rodzina 500 plus” i przystępuje do realizacji innych ustaw prorodzinnych, m. in. w sprawie zaniechania  obowiązku szkolnego sześciolatków i nieodbierania dzieci rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Spotkanie zakończyło się  wspólnym kolędowaniem.

Wielka Nowenna w kościele Ojców Karmelitów

dodano: 2016.01.21

W środę 20 stycznia Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Archidiecezji Krakowskiej uczestniczyło w nabożeństwie rozpoczynającym wielką Nowennę do św. Józefa w kościele Ojców  Karmelitów. Ta Msza św. była okazją do zapoznania wiernych z historią Stowarzyszenia. Św. Józef jest w Krakowie głównym patronem od 300 lat, a jego cudowny obraz znajduje się w tym kościele

Zakończenie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 964 w Wieliczce i uroczystość otwarcia ronda dla kierowców

dodano: 2016.01.20


Noworoczne spotkanie gminnej Akademii Seniora w Biskupicach

dodano: 2016.01.19

18 stycznia 2016r.  senator Zbigniew Cichoń w uczestniczył w spotkaniu Akademii Seniora, które odbyło się auli Urzędu Gminy Biskupice. Zaproszeni wysłuchali wykładu na temat  tradycji kolędowania a następnie znakomitego zespołu Grupy Kolędniczej „Kolędnicy zza okna” z Małej Wsi. Muzykanci sięgnęli po staropolski i regionalny repertuar kolęd i pastorałek wykonanych według najstarszych tradycji.
więcej

Spotkanie z Polską Federacją Stowarzyszeń Rodzin Katolickich

dodano: 2016.01.18

W dniach 16 i 17 stycznia br. senator Z. Cichoń wziął udział w spotkaniu prezesów Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich w Zakopanem.  Obrady w „Księżówce”  były okazją do przekazania informacji na temat programu „500 plus”.
więcej

Opłatek PiS u w Krakowie

dodano: 2016.01.18

W niedzielę 17 stycznia PiS z Małopolski uczestniczył w Mszy św. u Ojców Kapucynów oraz w spotkaniu opłatkowym. Homilię o głębokich treściach patriotycznych  wygłosił o. Jerzy Pająk, duszpasterz kombatantów.
więcej

Posiedzenie wyjazdowe klubu PiS

dodano: 2016.01.17

Pierwsze spotkanie wyjazdowe klubu PiS po wygranych wyborach (15-16 stycznia), podczas którego prezes Kaczyński, pani Premier Beata Szydło i ministrowie podsumowali dotychczasowe działania rządu i Parlamentu i  zaprezentowali plany na przyszłość. Prezes Kaczyński podziękował parlamentarzystom za ciężką pracę wykonywaną przy nieustających atakach opozycji. Pani minister Rafalska przedstawiła program Rodzina 500plus.  Z kolei minister oświaty  Anna Zalewska przedstawiła program reformy szkolnictwa w zakresie obowiązku szkolnego sześciolatków, co doktór ego decyzję pozostawiono rodzicom. Spotkanie miało charakter integracyjny.

Spotkanie opłatkowe w biurze Senatora Zbigniewa Cichonia

dodano: 2016.01.12

W poniedziałek 11 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe  w biurze senatora Cichonia. Senator złożył wszystkim obecnym  serdeczne życzenia pomyślności w 2016 roku.
więcej

Otwarcie biura poselskiego Małgorzaty Wassermann

dodano: 2016.01.11

10 stycznia miało miejsce spotkanie opłatkowe w nowo otwartym biurze poselskim Pani Małgorzaty Wassermann i Pana prof. Ryszarda Legutki. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą i poświęceniem lokalu.
więcej

Spotkanie opłatkowe w Ponadgminnej Placówce Wsparcia Dziennego w Zborówku

dodano: 2016.01.10

W sobotę 9 stycznia w świetlicy wiejskiej w Zborówku odbyło się spotkanie opłatkowe mieszkańców oraz podopiecznych Ponadgminnej Placówki Wsparcia Dziennego w Zborówku. W spotkaniu uczestniczyli Senator RP Zbigniew Cichoń, Wójt Gminy Biskupice Henryk Gawor, ks. Proboszcz Parafii Łazany Stanisław Wciślak oraz Roman Wcisło Członek Zarządu Powiatu.
więcej

Spotkanie z Wojewodą Małopolskim Józefem Pilchem

dodano: 2016.01.06

5 stycznia senator Zbigniew Cichoń spotkał się z Wojewodą Małopolskim Józefem Pilchem w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.Wykonanie CMS: Yellowteam.pl