Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Życzenia świąteczne

dodano: 2016.03.25


Senator Zbigniew Cichoń sprawozdawcą Komisji Ustawodawczej w sprawie zmian kodeksu karnego

dodano: 2016.03.18

Senator Zbigniew Cichoń był sprawozdawcą Komisji Ustawodawczej w sprawie zmian kodeksu karnego i  kodeksu karnego wykonawczego w dniach 16 i 17 marca 2016 roku.

Spotkanie Wielkanocne Klubu Parlamentarnego PiS

dodano: 2016.03.17

16 marca odbyło się spotkanie Wielkanocne Klubu Parlamentarnego PiS w Sali Kolumnowej. Prezes Jarosław Kaczyński podziękował parlamentarzystom za pracę i złożył życzenia świąteczne. 

Konferencja w Hadze

dodano: 2016.03.15

13 i14 marca senator Cichoń uczestniczył w konferencji zorganizowanej w Hadze w ramach prezydencji Holenderskiej w Unii Europejskiej na temat „Handel ludźmi i imigracja”.
więcej

Powitanie nowej Pani Senator Anny Anders

dodano: 2016.03.12

W środę Izba minutą ciszy uczciła zmarłego niedawno senatora II, VI i VII kadencji Ryszarda Bendera. Następnie zwyciężczyni wyborów uzupełniających na Podlasiu Anna Maria Anders złożyła ślubowanie senatorskie. Pani senator została powitana przez senatorów z Klubu PiS kwiatami.

Uroczystości w Nowym Wiśniczu

dodano: 2016.03.05

4 marca w Nowym Wiśniczu senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w uroczystościach 230-lecia Zakładu Karnego, które odbyły się na zamku Kmitów i Lubomirskich. W tym roku zakończono prace termo modernizacyjnych w Budynku Zakładu, który w pierwotnych założeniach był klasztorem Zakonu Karmelitów Bosych wybudowanym 1616 r. a po kasacie Zakonu władze austriackie  budynki przeznaczyły na ciężkie więzienie.
więcej

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

dodano: 2016.03.01

W niedzielę 28 lutego senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w uroczystościach  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych  w Krakowie. Rozpoczęły się one Mszą św. w Bazylice Mariackiej, podczas której kazanie wygłosił ks. prał. płk dr hab. Stanisław Gulak Dziekan Dekanatu Wojsk Specjalnych.
Po zakończeniu Mszy św.  zgromadzone środowiska kombatantów, organizacji patriotycznych i młodzieży oraz przedstawiciele władz samorządowych i Wojska przemaszerowały do Parku Jordana, gdzie nastąpiło odsłonięcie pomników  Józefa Franczaka ps. „Lalek”, „Laluś”  i Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.Wykonanie CMS: Yellowteam.pl