Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Pogrzeb zmarłego 23 maja o. Tomasza Pawłowskiego

dodano: 2016.05.31

W poniedziałek 30 maja w Rzeszowie odbył się pogrzeb zmarłego 23 maja o. Tomasza Pawłowskiego, dominikanina, duszpasterza akademickiego, założyciela m.in. słynnej krakowskiej "Beczki". Ciało zmarłego duszpasterza zostało złożone w grobowcu zakonnym na cmentarzu Rzeszów-Wilkowyja. Pogrzeb poprzedziła Msza św., odprawiona o godz. 12  przy trumnie zmarłego w rzeszowskim kościele dominikanów pw. św. Jacka.
więcej

Koncert światowej slawy tenora Andrei Bocellego w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

dodano: 2016.05.28

W piątek 27 maja br. odbył się koncert światowej slawy tenora Andrei Bocellego w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, na który został zaproszony także senator Zbigniew Cichoń z żoną.

Artysta zaśpiewał dla rodzin, było to jego pragnienie  i Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny abp. Vincenzo Paglii. "Ten wieczór pozwoli nam dzisiaj docenić wszystkie nuty miłości i odczuć siłę radości, która podtrzymuje losy świata i w życiu każdej rodziny objawia się cenną i delikatną, ale zawsze odnoszącą się do wieczności" - powiedział do zebranych abp Paglia.
Andrea Bocelli wykonał najpiękniejsze pieśni z klasycznego repertuaru: m.in."Ave Maria" Schuberta, "The Prayer" Fostera, "Pieta Signore" Stradella, "Agnus Dei" Bizeta czy "Messa da Requiem - Sanctus" Verdiego. Artyście towarzyszyła narodowa orkiestra Czech oraz chór "Psalmodia" Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pod dyrekcją Marcellego Rota.

Za wczorajsze wydarzenie promujące w sposób szczególny rodzinę podziękował kard. Stanisław Dziwisz. "Rodzina jest pierwszym środowiskiem ludzkim, w którym kształtuje się człowiek. Dlatego tak ważne jest, byśmy wszyscy zabiegali o to, aby rodziny były Bogiem mocne, dobre i mądre. Zdrowe rodziny to przyszłość Kościoła i świata" - powiedział metropolita krakowski. Kardynał odczytał również Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu i pobłogosławił przybyłych.

Odszedł od nas ojciec Tomasz Pawłowski, legendarny założyciel krakowskiej "Beczki"

dodano: 2016.05.23

Ze smutkiem zawiadamiamy,  że w poniedziałek, 23 maja w wieku 89 lat zmarł dominikanin ojciec Tomasz Pawłowski, znany duszpasterz akademicki i wykładowca, założyciel krakowskiej „Beczki”, Honorowy Obywatel Krakowa. więcej

95-lecie żołnierza niezłomnego w Ispini

dodano: 2016.05.22

W niedzielę 22 maja przed domem Pana Klimy w Ispini  została odprawiona przez ks. proboszcza Stanisława Mikę Msza św. na uroczystość 95-lecia urodzin Pana Klimy, który podczas wojny należał do AK. 
więcej

72 rocznica bitwy pod Monte Cassino

dodano: 2016.05.21

72 rocznica bitwy pod Monte Cassino, uroczystości na Osiedlu Niepodległości przy pomniku Żołnierzy II Korpusu Polskiego. „O bohaterach spod Monte Cassino i ich poświęceniu będziemy zawsze pamiętać.
więcej

Święto Wojsk Specjalnych w Krakowie

dodano: 2016.05.21

20 maja br. senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w Święcie Wojsk Specjalnych w Krakowie. Uroczystość odbyła się na pasie startowym przy Muzeum Lotnictwa Polskiego. Wojewoda Józef Pilch w swym wystąpieniu dziękował za dotychczasową służbę i zwrócił się do dowództwa wojsk o pomoc przy  zbliżających się  Światowych Dniach Młodzieży.
więcej

Dzień Strażaka w Bochni

dodano: 2016.05.17

16.05. senator Zbigniew Cichoń  uczestniczył  w uroczystościach Święta Strażaka  w siedzibie Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni.  Podczas uroczystości  zostały wręczone awanse na wyższe stopnie i odznaczenia państwowe i resortowe. więcej

Święto Straży Pożarnej we Wrocimowicach

dodano: 2016.05.16

15 maja br. odbyły się uroczystości Święta Straży Pożarnej połączone z uczczeniem bohatera bitwy pod Grunwaldem Marcina z Wrocimowic herbu Półkozic, który żył na przełomie XIV i XV wieku. Chorąży krakowski i starosta łowicki, był mężem Małgorzaty córki Staśka z Wrocimowic, po której odziedziczył część wsi. Podczas bitwy grunwaldzkiej w 1410 r. niósł naczelną chorągiew wojsk polskich z białym orłem, o którą toczyła się  walka. Zmarł w 1442 roku.
więcej

W 81. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

dodano: 2016.05.16

15 maja 2016 roku w Święto Zesłania Ducha Świętego senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w Mszy św. w Katedrze Wawelskiej w 81. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego. Eucharystii przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.
więcej

Zawody o tytuł króla kurkowego

dodano: 2016.05.15

14 maja br. odbyły się na Pasterniku zawody o tytuł króla kurkowego. W spotkaniu z Bractwem uczestniczyła pani senator Maria Anna Anders, senator Zbigniew Cichoń i wojewoda Jerzy Pilch z żoną. Tegoroczne zawody strzeleckie o tytuł króla kurkowego połączono ze świętem Centrum Operacji Lądowych - Dowództwa Komponentu Lądowego im. gen. broni Władysława Andersa. więcej

W 46. rocznicę śmierci gen. Władysława Andersa

dodano: 2016.05.13

W katedrze polowej w Warszawie senator Zbigniew Cichoń uczestniczył 12 maja br. w Eucharystii w 46 rocznicę śmierci gen. Władysława Andersa. Mszy św. przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek, który w homilii przypomniał drogę życiową generała, udział w wojnie polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej 1939 roku i utworzenie 2. Korpusu Polskiego we Włoszech. Ordynariusz wojskowy podkreślił, że generał Anders wyprowadził  rzeszę polskich jeńców wojennych i ludności cywilnej wywiezionych na podbiegunowe kresy sowieckiej Rosji.
„Święci nie przemijają. Święci rodzą świętych. Podobnie i bohaterowie nie przemijają, ale rodzą bohaterów. Oby dzisiejsze spotkanie z generałem Andersem zrodziło nowych bohaterów” – powiedział biskup polowy. We Mszy św. uczestniczyła senator Anna Maria Anders, posłowie, senatorowie oraz młodzież.

10 maja - wspomnienie katastrofy smoleńskiej

dodano: 2016.05.11

Senator Zbigniew Cichoń wziął udział 10 maja we Mszy św. w Katedrze św. Jana poświęconej katastrofie smoleńskiej oraz w marszu pod Pałac Prezydencki. Prezes PiS Jarosław  Kaczyński w swoim wystąpieniu z tej okazji ogłosił, iż wkrótce powstanie w tym miejscu  pomnik upamiętniający katastrofę smoleńską.

W rocznicę strajku w Nowej Hucie

dodano: 2016.05.09

Strajk rozpoczęty 26 kwietnia 1988 roku w ówczesnej Hucie im. Lenina i zakończył się pacyfikacją w nocy z 4 na 5 maja i zapoczątkował upadek systemu komunistycznego w Polsce. Z tej okazji odbyło się 8 maja br. w auli przy Kościele św. Brata Alberta na os. Dywizjonu 303 spotkanie z uczestnikiem strajku senatorem VIII kadencji Mieczysławem Gilem i senatorem Zbigniewem Cichoniem - adwokatem, obrońcą robotników oskarżonych przed kolegium d/s wykroczeń o udział w strajku.  Wspominali ten dramatyczny czas opowiadając o wydarzeniach sprzed 28 lat, które dały początek rozmowom okrągłego stołu, a potem wyborom 4.06.1989 r. Podczas spotkania odbyła się projekcja filmu dokumentalnego dotyczącego tego strajku autorstwa Wojciecha Szumowskiego.

Święto Świętego Stanisława biskupa męczennika

dodano: 2016.05.08

8 maja 2016 r. w niedzielę senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w procesji z okazji święta Świętego Stanisława biskupa męczennika, która wyruszyła z katedry na Wawelu o godz. 8.30. Msza święta zgromadziła wielu biskupów z całej Polski. W koncelebrze uczestniczyli ks. kard. Stanisław Dziwisz, kard. Kazimierz Nycz, kard. Franciszek Macharski.  Przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy św. przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, a homilię wygłosił abp Wojciech Polak, Prymas Polski. W trakcie uroczystości po raz pierwszy wystąpił Chór Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.
  W tym roku uroczystość wpisywała się w obchody 1050  rocznicy Chrztu Polski. Do Krakowa przybyły delegacje stowarzyszeń i parafii z całej Małopolski oraz tysiące wiernych z samego Krakowa. M. in. w uroczystości udział wzięli członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Archidiecezji Krakowskiej.

Obchody Konstytucji 3 Maja

dodano: 2016.05.04

Obchody Święta 3 Maja rozpoczęły się Mszą Świętą w katedrze św. Jana o godz. 8.30, w której uczestniczył Prezydent Andrzej Duda z małżonką, pani premier Beata Szydło, parlamentarzyści i ministrowie oraz dowódcy formacji wojskowych. Kazanie wygłosił ks. kardynał Kazimierz Nycz zaczynając od przypomnienia, iż 225 lat temu król w towarzystwie posłów przyniósł do tejże katedry uchwaloną Konstytucję 3 Maja, która była pierwszą konstytucją w Europie.
więcej

2 maja Święto Flagi

dodano: 2016.05.03

2 maja br. senator Z. Cichoń uczestniczył w uroczystościach związanych ze Świętem Flagi w Sali Kolumnowej Sejmu. Zgromadziły one parlamentarzystów, ministrów, a także szerokie rzesze społeczeństwa. Obecna była pani Premier Beata Szydło.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl