Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Koncert, pt. "Warto być Polakiem", dedykowany śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu

dodano: 2016.06.19

Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką wziął udział w Koncercie pt. "Warto być Polakiem" w Centrum Kongresowym ICE Kraków, który w całości dedykowany był śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Pani Premier Beata Szydło, Prezez PiS - Jarosław Kaczyński wraz ze swoją bratanicą, kilkudziesięciu parlamentarzystów z całej Polski oraz członkowie klubu Gazety Polskiej i inni.

67. rocznica urodzin Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

dodano: 2016.06.18

W sobotę 18 czerwca 2016 przypadła 67. rocznica urodzin Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Z tej okazji w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów w Katedrze Wawelskiej Podsekretarz Stanu z Kancelarii Prezydenta Dudy Pan Wojciech Kolarski oraz senator Zbigniew Cichoń złożyli na grobie śp. Lecha Kaczyńskiego okolicznościowy wieniec.

Nagrodę im. Lodovica Trarieux dla najbardziej zasłużonego obrońcy praw człowieka na świecie

dodano: 2016.06.05

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył 4 czerwca br. w Atenach  w obradach międzynarodowego  jury przyznającego co roku Nagrodę im. Lodovica Trarieux  dla najbardziej zasłużonego obrońcy praw człowieka na świecie.
Wang Fu, adwokat pochodzenia chińskiego, która staje w obliczu wykonania kary śmierci w Chinach, została uhonorowana w sobotę 4 czerwca 2016 r. w Atenach tą nagrodą  za jej pracę związaną z obroną praw człowieka w Chinach.
Adwokat Wang, aresztowana w lipcu 2015 r., jest jedną z około 250 adwokatów zatrzymanych w tym czasie. Oskarżono ją o “zdradę stanu”, zagrożoną nawet  karą śmierci. Oskarżonej adw. Wang i innym zarzuca się, iż pod pretekstem  działania pekińskiej kancelarii prawnej uczetniczyli oni w  działalności  przestępczych. Mąż adw. Wang, który jest również prawnikiem, przebywa w areszcie, a jej 16-letni syn objęty jest dozorem policyjnym.
Wybierając jako tegoroczną laureatkę nagrody właśnie adw. Wang organizatorzy chcieli “oddać cześć” odwadze kobiety, która “zdecydowała, że nie może już dłużej mieć zamkniętych ust”, pomimo niebezpieczeństwa związanego z mówieniem otwarcie prawdy - stwierdził  przewodniczący jury  Bernard Favreau.Wykonanie CMS: Yellowteam.pl