Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Gala Nagród Człowieka Roku 2016

dodano: 2017.01.30

30 stycznia  na  Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się Gala Człowieka Roku 2016. Podczas gali Strefy Wolnego Słowa  nagrodę Człowieka Roku „Gazety Polskiej” otrzymał wicepremier Mateusz Morawiecki, nagrodę Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” otrzymała premier Beata Szydło a  nagrodę im. św. Grzegorza Wielkiego prof. Sławomir Cenckiewicz.
więcej

Spotkanie Prezesa Jarosława Kaczyńskiego z małopolskimi samorządowcami

dodano: 2017.01.27

27 stycznia w  hali Towarzystwa "Sokół"  odbyło się spotkanie Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego  z małopolskimi samorządowcami, członkami PiS i parlamentarzystami.
więcej

Opłatek w Brzesku

dodano: 2017.01.22

21 stycznia w sobotę w Restauracji August odbyło się spotkanie opłatkowe struktur i działaczy brzeskiego PIS, w którym wziął udział senator Zbigniew Cichoń wraz żoną.
więcej

Opłatek PiS w Wieliczce

dodano: 2017.01.21

21 stycznia  w sobotę w Auli Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce  odbyło się Spotkanie Opłatkowe  członków  i sympatyków wielickiego PiS z parlamentarzystami. W spotkaniu uczestniczyli pan poseł prof. Włodzimierz Bernacki, pan poseł Wiesław Krajewski, pan wojewoda Józef Gawron, przedstawiciele władz Powiatu i Rady Miasta i Gminy, członkowie Koła Radia Maryja i Klubu Gazety Polskiej.
więcej

Spotkanie opłatkowe w Dąbrowie Tarnowskiej

dodano: 2017.01.05

5 stycznia 2017 roku członkowie oraz sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z powiatu dąbrowskiego zebrali się w Hotelu Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej na corocznym spotkaniu opłatkowym. Swoją obecnością zaszczycił nas m.in wojewoda małopolski Józef Pilch oraz parlamentarzyści okręgu 15. wraz z Posłem gospodarzem Wiesławem Krajewskim..

więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl