Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Premiera filmu dokumentalnego "Wygnaniec", poświęconemu abp Eugeniuszowi Baziakowi

dodano: 2017.02.26

W niedzielę 26 lutego senator Zbigniew Cichoń  uczestniczył w premierze filmu dokumentalnego "Wygnaniec", poświęconemu abp Eugeniuszowi Baziakowi - metropolicie lwowskiemu i krakowskiemu. Aula w Centrum Kultury Duchowej im. Edyty Stein zgromadziła tłumy. Szczególnie owacyjnie witany był ks. kard. Marian Jaworski były sekretarz abp Baziaka, także metropolita lwowski, oraz obecny metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski a także bp Marian Buczek z Ukrainy.
więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

dodano: 2017.02.26

26 lutego w niedzielę obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O 11.15  senator Zbigniew Cichoń złożył kwiaty przed sarkofagiem Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. Następnie uczestniczył w uroczystej Mszy św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, odprawionej w Katedrze Wawelskiej przez Księdza abp Marka Jędraszewskiego . "Ci ludzie to nie 'wyklęci', ale nasi przodkowie, wobec których my czujemy się spadkobiercami. Spadkobiercami wielkiego skarbu, który zobowiązuje" - mówił  metropolita krakowski.
więcej

W programie "Radiowego Klubu Gazety Polskiej" na antenie Radia Kraków

dodano: 2017.02.25

W lutym senator Zbigniew Cichoń był gośćmi pana redaktora Miłosza Horodyskiego i pana redaktora Ryszarda Kapuścińskiego w programie "Radiowego Klubu Gazety Polskiej" na antenie Radia Kraków.
więcej

764. Rocznica nadania Bochni praw miejskich

dodano: 2017.02.24

24 lutego br. senator Zbigniew Cichoń  uczestniczył w uroczystości z okazji 764. rocznicy nadania Bochni praw miejskich.
więcej

Z wizytą w Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym w Stróżach

dodano: 2017.02.22

Senator Zbigniew Cichoń zwiedzał dzieło Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym w Stróżach, po którym oprowadzał  jej twórca senator Stanisław Kogut. Kompleks budynków wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt robi wielkie wrażenie. To ogromne przedsięwzięcie powstałe, aby pomagać osobom chorym, dzieciom dotkniętym autyzmem i osobom cierpiącym na stwardnienie rozsiane. Znajduje się tam również hospicjum.
więcej

Spotkanie z członkami i sympatykami Klubu "Gazety Polskiej" w Niepołomicach

dodano: 2017.02.18

W sobotę 18 lutego 2017 r. senator Zbigniew Cichoń spotkał się  z członkami i sympatykami Klubu "Gazety Polskiej" w Niepołomicach. Okazją był pokaz filmu "Buntownik Boży" poświęcony św. Rafałowi Kalinowskiemu - uczestnikowi Powstania Styczniowego, ministrowi wojny, a po jego klęsce zesłańcowi syberyjskiemu, później odnowicielowi zakonu karmelitów w Polsce, Na temat filmu mówiła Bogusława Stanowska-Cichoń - realizatorka tego dokumentu.
więcej

Ks. prałat dr Jan Pasierbek został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi

dodano: 2017.02.17

Ks. prałat Pasierbek od kilkudziesięciu lat przewodniczył pielgrzymce krakowskich prawników w 1. sobotę października na Jasnej Górze, gdzie organizowany jest dzień skupienia dla prawników z całej Polski. „W swojej posłudze staram się umacniać wszystkich w wierności wartościom chrześcijańskim i ogólnoludzkim. Bez nich nie można budować dobrego prawa – mówił ks. dr Pasierbek. Kraków. 15 stycznia 2009 r. ks. prałat dr Jan Pasierbek został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie w imieniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wręczył minister Zbigniew Wassermann.
więcej

Uroczystości upamiętniające generała Ryszarda Kuklińskiego

dodano: 2017.02.12

12 lutego w niedzielę senator Zbigniew Cichoń uczestniczył  w uroczystościach upamiętniających gen. Ryszarda Kuklińskiego zorganizowanych z inicjatywy Stowarzyszenia Sympatyków Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, które rozpoczęły się w Mszą św. w kościele Kapucynów. Homilię wygłosił duszpasterz Sybiraków O. Jacek Pająk. Następnie zebrani przemaszerowali do Parku Jordana, aby wspomnieć tam pod pomnikiem gen. Kuklińskiego jego heroiczną postać i złożyć kwiaty. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz oraz Wojska, harcerze i młodzież z UKS „Sokół”.
więcej

I Koncert skrzypcowy a-moll op. 77 Dymitra Szostakowicza w wykonaniu Ester Yoo

dodano: 2017.02.03

3 lutego mieliśmy szczęście wysłuchać I Koncertu skrzypcowego a-moll op. 77 Dymitra Szostakowicza w wykonaniu genialnej Ester Yoo oraz przepięknej I Symfonii D-dur Tytan Gustava Mahlera w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Charlesa Olivieri-Munroe. Ester Yoo w wieku 16 lat została najmłodszą zwyciężczynią X Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Sibeliusa.
więcej

Spotkanie z Redakcją NIEDZIELI

dodano: 2017.02.02

Pielgrzymka na Jasną Górę  była też okazją, by odwiedzić redakcję Tygodnika Katolickiego "Niedziela".
więcej

Doroczna pielgrzymka parlamentarzystów

dodano: 2017.02.02

2 lutego w Święto Matki Boskiej Gromnicznej senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w 28. Pielgrzymce Parlamentarzystów na Jasną Górę.

Tegoroczna pielgrzymka miała szczególny wymiar - w imieniu polskich parlamentarzystów wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński i poseł Elżbieta Kruk przekazali dla Jasnej Góry akty uchwał Sejmu i Senatu, podjęte w listopadzie i grudniu 2016 r., ustanawiające rok 2017 Rokiem Jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
więcej

Wystawa: Doktor Władysław Biegański – życie i dzieło. W stulecie śmierci

dodano: 2017.02.01

"Władysław Biegański jest jedną z tych zasłużonych, wyjątkowych postaci, które są mało znane” – mówił marszałek Stanisław Karczewski, otwierając w Senacie 1 lutego 2017 r. wystawę „Doktor Władysław Biegański – życie i dzieło. W stulecie śmierci”. Cytując wybrane aforyzmy współtwórcy deontologii lekarskiej, podkreślił, że wiele z nich jest nadal aktualnych. Jak choćby to, że należy wymagać mało od świata, a dużo od siebie.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl