Wystąpienia Senatora RP VII kadencji Zbigniewa Cichonia


Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Uroczysta Msza św. odpustowa w Bazylice św. Floriana w Krakowie

dodano: 2017.05.04

W dzień wspomnienia świętego Floriana - patrona strażaków -  (4 maja br.) senator Zbigniew Cichoń  uczestniczył w uroczystej Mszy św. odpustowej w Bazylice św. Floriana w Krakowie, na którą przybyły delegacje małopolskiej Straży Pożarnej. W homilii abp Marek Jędraszewski przywołał postać Floriana, oficera rzymskiego, który wstawiając się za prześladowanymi za wiarę chrześcijańską legionistami poniósł wraz z nimi męczeńską śmierć.
więcej

Życzenia Wielkanocne

dodano: 2017.04.16


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

dodano: 2017.02.26

26 lutego w niedzielę obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O 11.15  senator Zbigniew Cichoń złożył kwiaty przed sarkofagiem Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. Następnie uczestniczył w uroczystej Mszy św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, odprawionej w Katedrze Wawelskiej przez Księdza abp Marka Jędraszewskiego . "Ci ludzie to nie 'wyklęci', ale nasi przodkowie, wobec których my czujemy się spadkobiercami. Spadkobiercami wielkiego skarbu, który zobowiązuje" - mówił  metropolita krakowski.
więcej

Premiera filmu dokumentalnego "Wygnaniec", poświęconemu abp Eugeniuszowi Baziakowi

dodano: 2017.02.26

W niedzielę 26 lutego senator Zbigniew Cichoń  uczestniczył w premierze filmu dokumentalnego "Wygnaniec", poświęconemu abp Eugeniuszowi Baziakowi - metropolicie lwowskiemu i krakowskiemu. Aula w Centrum Kultury Duchowej im. Edyty Stein zgromadziła tłumy. Szczególnie owacyjnie witany był ks. kard. Marian Jaworski były sekretarz abp Baziaka, także metropolita lwowski, oraz obecny metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski a także bp Marian Buczek z Ukrainy.
więcej

W programie "Radiowego Klubu Gazety Polskiej" na antenie Radia Kraków

dodano: 2017.02.25

W lutym senator Zbigniew Cichoń był gośćmi pana redaktora Miłosza Horodyskiego i pana redaktora Ryszarda Kapuścińskiego w programie "Radiowego Klubu Gazety Polskiej" na antenie Radia Kraków.
więcej

764. Rocznica nadania Bochni praw miejskich

dodano: 2017.02.24

24 lutego br. senator Zbigniew Cichoń  uczestniczył w uroczystości z okazji 764. rocznicy nadania Bochni praw miejskich.
więcej

Z wizytą w Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym w Stróżach

dodano: 2017.02.22

Senator Zbigniew Cichoń zwiedzał dzieło Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym w Stróżach, po którym oprowadzał  jej twórca senator Stanisław Kogut. Kompleks budynków wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt robi wielkie wrażenie. To ogromne przedsięwzięcie powstałe, aby pomagać osobom chorym, dzieciom dotkniętym autyzmem i osobom cierpiącym na stwardnienie rozsiane. Znajduje się tam również hospicjum.
więcej

Spotkanie z członkami i sympatykami Klubu "Gazety Polskiej" w Niepołomicach

dodano: 2017.02.18

W sobotę 18 lutego 2017 r. senator Zbigniew Cichoń spotkał się  z członkami i sympatykami Klubu "Gazety Polskiej" w Niepołomicach. Okazją był pokaz filmu "Buntownik Boży" poświęcony św. Rafałowi Kalinowskiemu - uczestnikowi Powstania Styczniowego, ministrowi wojny, a po jego klęsce zesłańcowi syberyjskiemu, później odnowicielowi zakonu karmelitów w Polsce, Na temat filmu mówiła Bogusława Stanowska-Cichoń - realizatorka tego dokumentu.
więcej

Ks. prałat dr Jan Pasierbek został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi

dodano: 2017.02.17

Ks. prałat Pasierbek od kilkudziesięciu lat przewodniczył pielgrzymce krakowskich prawników w 1. sobotę października na Jasnej Górze, gdzie organizowany jest dzień skupienia dla prawników z całej Polski. „W swojej posłudze staram się umacniać wszystkich w wierności wartościom chrześcijańskim i ogólnoludzkim. Bez nich nie można budować dobrego prawa – mówił ks. dr Pasierbek. Kraków. 15 stycznia 2009 r. ks. prałat dr Jan Pasierbek został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie w imieniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wręczył minister Zbigniew Wassermann.
więcej

Uroczystości upamiętniające generała Ryszarda Kuklińskiego

dodano: 2017.02.12

12 lutego w niedzielę senator Zbigniew Cichoń uczestniczył  w uroczystościach upamiętniających gen. Ryszarda Kuklińskiego zorganizowanych z inicjatywy Stowarzyszenia Sympatyków Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, które rozpoczęły się w Mszą św. w kościele Kapucynów. Homilię wygłosił duszpasterz Sybiraków O. Jacek Pająk. Następnie zebrani przemaszerowali do Parku Jordana, aby wspomnieć tam pod pomnikiem gen. Kuklińskiego jego heroiczną postać i złożyć kwiaty. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz oraz Wojska, harcerze i młodzież z UKS „Sokół”.
więcej

I Koncert skrzypcowy a-moll op. 77 Dymitra Szostakowicza w wykonaniu Ester Yoo

dodano: 2017.02.03

3 lutego mieliśmy szczęście wysłuchać I Koncertu skrzypcowego a-moll op. 77 Dymitra Szostakowicza w wykonaniu genialnej Ester Yoo oraz przepięknej I Symfonii D-dur Tytan Gustava Mahlera w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Charlesa Olivieri-Munroe. Ester Yoo w wieku 16 lat została najmłodszą zwyciężczynią X Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Sibeliusa.
więcej

Doroczna pielgrzymka parlamentarzystów

dodano: 2017.02.02

2 lutego w Święto Matki Boskiej Gromnicznej senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w 28. Pielgrzymce Parlamentarzystów na Jasną Górę.

Tegoroczna pielgrzymka miała szczególny wymiar - w imieniu polskich parlamentarzystów wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński i poseł Elżbieta Kruk przekazali dla Jasnej Góry akty uchwał Sejmu i Senatu, podjęte w listopadzie i grudniu 2016 r., ustanawiające rok 2017 Rokiem Jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
więcej

Spotkanie z Redakcją NIEDZIELI

dodano: 2017.02.02

Pielgrzymka na Jasną Górę  była też okazją, by odwiedzić redakcję Tygodnika Katolickiego "Niedziela".
więcej

Wystawa: Doktor Władysław Biegański – życie i dzieło. W stulecie śmierci

dodano: 2017.02.01

"Władysław Biegański jest jedną z tych zasłużonych, wyjątkowych postaci, które są mało znane” – mówił marszałek Stanisław Karczewski, otwierając w Senacie 1 lutego 2017 r. wystawę „Doktor Władysław Biegański – życie i dzieło. W stulecie śmierci”. Cytując wybrane aforyzmy współtwórcy deontologii lekarskiej, podkreślił, że wiele z nich jest nadal aktualnych. Jak choćby to, że należy wymagać mało od świata, a dużo od siebie.
więcej

Gala Nagród Człowieka Roku 2016

dodano: 2017.01.30

30 stycznia  na  Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się Gala Człowieka Roku 2016. Podczas gali Strefy Wolnego Słowa  nagrodę Człowieka Roku „Gazety Polskiej” otrzymał wicepremier Mateusz Morawiecki, nagrodę Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” otrzymała premier Beata Szydło a  nagrodę im. św. Grzegorza Wielkiego prof. Sławomir Cenckiewicz.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl